Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Společně za zdravější klima ve škole

Ve čtvrtek 12. října proběhla v sídle Kraje Vysočina tradiční konference škol, tentokrát pod názvem Společně za zdravější klima ve škole. Konference si klade za cíl seznámit účastníky s problematikou udržitelného rozvoje a podporou zdraví ve školách. I letošního ročníku se v hojném počtu zúčastnili nejen zástupci škol, školských zařízení, obcí a neziskových organizací, ale také zájemci o podporu zdravějšího způsobu života a udržitelného rozvoje na školách v regionu.
 

 
 

„V letošním roce byl pro účastníky připraven bohatý program. V bloku zaměřeném na školní stravování zazněly informace o pravidlech zdravého stravování, projektu Zdravá školní jídelna a možná legislativní a jiná rizika využívání vlastních výpěstků ze školních zahrad,“ nastínila část programu Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, pod jejíž záštitou se konference konala.


Na programu byla také bezpečnost žáků na školách a v běžném životě. Účastníci se dozvěděli o možnosti pořádání branného dne na školách a jeho významu a o důležitosti dopravní výchovy na základních školách. V rámci projektu Děti na startu byly prezentovány způsoby zapojení dětí do pohybových aktivit. Představena byla také akreditovaná metoda vědomé stopy pohybu, o jejíž prezentaci se postarala akademická malířka Táňa Svatošová. Metodu si mohli účastníci vyzkoušet v závěru konference formou workshopu. Druhý, neméně důležitý workshop, byl zaměřen na školení bezpečnosti ve škole, které proběhlo v rámci akce Jak přežít aktivního útočníka.


Pracovníci krajského úřadu přiblížili průběh implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina a aktualizovanou krajskou koncepci Environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Zástupce Státního zdravotního ústavu v Jihlavě seznámil účastníky s výsledky Analýzy životního stylu a zdraví mládeže na středních školách. Na závěr konference byl představen přehled aktivit, které Kraj Vysočina realizuje v rámci Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 a možnosti finanční podpory škol, jež jsou zařazeny v Síti škol podporujících zdraví.


  • Kontaktní osoba Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21: Bc. Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz

 

Zdravý kraj
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2017 / 31.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies