Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Jiří Běhounek: MFDF má potenciál představit se i asijským divákům

Thajwan
Letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava věnuje jednu ze svých programových sekcí prezentaci dokumentů z dílny tchaj-wanských režisérů. Jedna z dosud největších světových prezentací této tvorby čítá 25 promítání a mezi podporovatele této sekce s názvem Průhledná krajina Tchaj-wanu patří velvyslanec Tchaj-wanu v ČR J.E. Joey Wang. „Navrhl jsem zástupcům festivalu i panu velvyslanci, aby do budoucna zvážili přenesení Ozvěn festivalu více na východ. Mladí lidé například v Taipei jsou velice aktivní a mají rádi nové věci. Po úspěšném představení nejlepších snímků formou Ozvěn v Bruselu, Užhorodu nebo například v New Yorku je toto jedna z dalších cest,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Zatímco spolupráce Kraje Vysočina s Tchaj-wanem velice živě funguje  na bázi přenášení příkladů dobré praxe – jmenujme např. systém objednávání pacientů do odborných ordinací krajských nemocnic eAmbulance nebo při zajišťování praxe studentů odborných škol – např. letos v zimě vycestuje do Tchaj-wanu osm studentů technických škol, kulturní propojení zatím nebylo podpořeno žádným konkrétním projektem. „Vzhledem k tomu, že tchaj-wanská ambasáda Kraj Vysočina chápe jako svého zásadního partnera při realizaci společných  projektů v ČR, rádi bychom po společné diskuzi rozšířili aktivity i do dalších oblastí. Mezinárodní festival dokumentárních filmů má v zahraničí mimořádně dobré renomé, nabízí se proto začít právě s ním,“ říká hejtman Jiří Běhounek.


Foto: Setkání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka s velvyslancem Tchaj-wanu v ČR J.E. Joey Wangem a výkonnou ředitelkou festivalu Katarínou Holubcovou.

MFDFMFDF

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2017 / 26.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze