Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Studenti havlíčkobrodského gymnázia už zkoušejí nové hřiště

Studenti havlíčkobrodského gymnázia už zkoušejí nové hřiště
Nové víceúčelové sportovní hřiště slouží od nového školního roku studentům gymnázia v Havlíčkově Brodě. Stavba hřiště na prostranství za gymnáziem začala v červnu letošního roku a práce trvaly necelé čtyři měsíce. Nyní už slouží pro výuku prostor s novou hrací plochou doplněný o doskočiště pro skok daleký. Náklady ve výši 6,5 milionu korun uhradil plně ze svého rozpočtu Kraj Vysočina, který je zřizovatelem školy.
 

 
 

V průběhu rekonstrukce došlo k výstavbě nové opěrné zdi i oplocení hřiště, které už nebyly v odpovídajícím technickém stavu. Původní písková hrací plocha byla nahrazena moderním vodopropustným tartanem s vyznačeným hřištěm pro házenou, volejbal, tenis a basketbal. Do prostoru sportoviště se podařilo umístit také doskočiště pro skok daleký. „Většina stavebních prací spočívala v modernizaci a zlepšování původního vybavení hřiště, tak aby splňovalo potřebné parametry pro kvalitní výuku tělesné výchovy. Novinkou je, že veškeré dešťové vody jsou nyní svedeny do retenční nádrže a odtud teprve do kanalizace,“ informoval náměstek hejtmana kraje Vysočina Josef Pavlík, který má ve své gesci krajské finance a majetek.  Po vybudování hřiště se navíc podařilo na dvoře gymnázia zachovat i nezpevněnou parkovací plochu, což oceňují pedagogové školy. „S tímto řešením souhlasili také hasiči, pro které je prostor za gymnáziem určen jako nástupní plocha v případě požárního zásahu“ doplnil Radomír Janů z krajského majetkového odboru.


Gymnázium Havlíčkův Brod tvoří čtyři objekty, a to budova v Kozí ulici, stará budova, nová budova a nová tělocvična. V minulosti už došlo na opravu fasády na nové budově, rekonstrukci elektroinstalace a také hygienických zařízení jako jsou sprchy, záchody nebo umyvadla. V současné době dostává nový plášť také původní budova gymnázia, zde by měly práce skončit až v roce 2019. S přispěním evropských fondů se v roce 2014 na havlíčkobrodském gymnáziu podařilo otevřít také nové badatelské centrum pro výuku přírodovědných předmětů.


Stavební práce na novém hřišti provedla řádně a ve stanoveném termínu firma Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod.

 

Studenti havlíčkobrodského gymnázia už zkoušejí nové hřiště

hřiště


hřiště


hřiště


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.10.2017 / 25.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies