Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Historický základní kámen bude součástí dětského pavilonu v Novém Městě na Moravě

Historický základní kámen bude součástí dětského pavilonu v Novém Městě na Moravě
Na konci roku 1937 přivezl sedlák z Petrovic Josef Musil koňským povozem první fůru kamene na stavbu nemocnice v Novém Městě na Moravě. Kámen pocházel z lomu u Radňovic a formani z celého okolí Nového Města se pro něj v průběhu stavby nemocnice ještě mnohokrát otočili. Pár kamenů po dokončení zůstalo zakomponováno do nemocničního parku. Při poslední úpravě parku dělníci několik kamenů z parku vyřadili. Jeden z nich nyní symbolicky propojí osmdesáté výročí zahájení stavby nemocnice s budováním nového dětského pavilonu. Kámen z radňovského lomu, který čekal skoro osm desítek let na další opracování, se stane základním kamenem moderního dětského pavilonu.
 

 
 

Slavnostní poklepání na základní kámen se uskutečnilo v úterý 24. října 2017 ve 13:00 hodin a společně jej provedli ředitelka nemocnice JUDr. Věra Palečková, hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek a předseda představenstva PKS stavby a.s. Ing. Petr Pejchal.

 

Nová budova dětského pavilonu bude obsahovat celkem 33 lůžek, z toho 3 lůžka budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita lůžek se tak zvětší oproti stávajícímu dětskému oddělení o 5 lůžek. V pavilonu budou umístěny všechny odborné ambulance, bude zde vybudováno zázemí pro děti i rodinný doprovod. Výstavbu nového dětského pavilonu financuje Kraj Vysočina. Hejtman Jiří Běhounek v této souvislosti uvedl: „Rychlý rozvoj medicíny, zkvalitňování diagnostických oborů a rozvoj zdravotnických služeb klade velké nároky na odpovídající prostorové zázemí a přístrojové vybavení zdravotnických zařízení. Kraj Vysočina v rámci tohoto trendu investoval a i nadále investuje nemalé finanční prostředky z vlastního rozpočtu do krajských nemocnic, které zřizuje, to vše s maximálním využitím evropských fondů. Je však třeba říci, že pouze moderní budovy a kvalitní přístroje nestačí, klíčovou roli hraje v každé nemocnici zdravotnický personál. A právě o jeho stabilizaci se snažíme náborovými příspěvky pro lékaře a sestry i stipendijním programem pro mediky.“


Demoliční práce původního budovy dětského oddělení začaly o prázdninách a výstavba nového pavilonu by měla být hotová koncem roku 2018.

 

Smlouva na zhotovení díla byla podepsána 28.6.2017. Stavba zahájena dne 11.7.2017 – objekt předán zhotoviteli.

Název akce: „Nemocnice Nové Město na Moravě – pavilon dětského oddělení“

Investor: Kraj Vysočina                                  

Zhotovitel: PKS stavby a.s.                                        

Projektant: TECHNICO Opava, s.r.o.                                           

Plánované dokončení díla: do 30.11.2018

Cena díla: 71 603 186,40,- Kč bez DPH


pavilonpavilon
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2017 / 24.10.2017 | Zveřejnit od: 24.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze