Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočinu navštívil v minulém týdnu velvyslanec Ukrajiny v České republice

Vysočinu navštívil v minulém týdnu velvyslanec Ukrajiny v České republice
Jeho Excelence Jevhen Perebyjnis strávil celou minulou středu na Vysočině. Po pracovním setkání se zástupci Rady Kraje Vysočina se v doprovodu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a jeho náměstka Josefa Pavlíka seznámil přímo v sídle Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina se systémem přednemocniční péče v našem regionu. Následovala prohlídka jihlavské nemocnice a pavilonu urgentní a intenzivní péče. Odpolední program směřoval do Třebíče a prohlídce památky UNESCO – Židovské čtvrti a baziliky svatého Prokopa.
 

 
 

„Vysočina jako první v České republice navázala partnerství s Ukrajinou, přesně před 10 lety se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Jsme známi naší aktivní spoluprací, které se z vedení regionů postupně přesunulo na úroveň měst, škol, do sociální oblasti, mezi hasiče i policisty a další. Vítám proto přátelskou návštěvu jeho excelence Jevhena Perebyjnise, při které jsme společně s předsedou hospodářské komory Richardem Horkým diskutovali i konkrétní podoby a možnosti spolupráce v oblasti hospodářství a soukromého sektoru,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Jevhen Petrovič Perebyjnis byl 23. ledna 2017 prezidentem Ukrajiny jmenován mimořádným a zplnomocněným velvyslancem Ukrajiny v České republice. V roce 1992 Ukončil studium na Národní univerzitě Tarase Ševčenka v Kyjevě. Zastával funkci zástupce ředitele a mluvčího ukrajinského ministerstva zahraničních věcí. V letech 2008 – 2011 byl velvyslancem ve Švédsku, od roku 2015 pak v Lotyšsku.


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2017 / 23.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze