Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina ani letos nechyběl na Evropském týdnu regionů a měst v Bruselu

Kraj Vysočina ani letos nechyběl na Evropském týdnu regionů a měst v Bruselu
Zástupci Kraje Vysočina se zúčastnili 15. ročníku Evropského týdne regionů a měst, který se uskutečnil v Bruselu 9. – 12. října 2017 pod záštitou Evropského výboru regionů. Přes šest tisíc zástupců měst a regionů zde sdílelo své zkušenosti a poukázali na význam lokální a regionální úrovně řízení evropské regionální politiky. Kraj Vysočina se na letošním ročníku představil na semináři na téma oběhového hospodářství.
 

 
 

Řečníci zapojených regionů z řad akademické sféry, regionálních samospráv i byznysu v rámci tohoto workshopu představili své zkušenosti s implementací principů oběhové ekonomiky do praxe. Důraz byl kladen na důležitost přeměny současné lineární ekonomiky na ekonomiku cirkulární, která by poskytovala benefit pro životní prostředí, společnost i byznys. „Pokud budeme s produkcí odpadu pokračovat stejným tempem, budeme potřebovat nikoliv jednu planetu, ale tři planety,“ upozornil generální ředitel Evropské komise pro životní prostředí Daniel Crespo Calleja. Průkopníky této přeměny se mohou stát právě regiony a města, která díky vzájemnému propojení a spolupráci odstartují cestu Evropy k udržitelnějšímu a efektivnějšímu způsobu hospodaření se zdroji. Problematiku rozdílných definic odpadu a s tím spojených zákonů a nařízení je však potřeba řešit na národní a evropské úrovni.

 

Semináře k oběhovému hospodářství se účastnil také náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Pacal. Zkušenosti Energetické agentury Vysočiny (EAV) a návrhy na možnosti mezinárodní spolupráce prezentovala Martina Kuchařová, která se po představení agentury účastnila debaty s ostatními řečníky a v závěru odpovídala na položené dotazy.

 

Více na http://ewrc2017.lodzkie.pl/ 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.10.2017 / 12.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze