Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Konference škol k udržitelnému rozvoji a podpoře zdraví

Konference škol k udržitelnému rozvoji a podpoře zdraví
Ve čtvrtek 12. října se v sídle Kraje Vysočina bude konat tradiční konference škol, tentokrát pod názvem Společně za zdravější klima ve škole. Program je určen pro zástupce škol, školských zařízení, obcí, neziskových organizací a dalších zájemců o podporu zdravějšího života a udržitelného rozvoje na školách v regionu. Konference proběhne pod záštitou Jany Fialové, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu a Martina Hyského, člena rady kraje a politika Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.
 

 
 

„V letošním roce je pro účastníky připraven opět bohatý program. Například v bloku zaměřeném na školní stravování uslyšíme příspěvky o projektu Zdravá školní jídelna, o legislativních a dalších rizicích využívání vlastních výpěstků ze školních zahrad a celkové informace o zdravém školním stravování,“ nastínila část programu radní Jana Fialová. „Za velmi zajímavé považuji výsledky letošní analýzy životního stylu a zdraví mládeže na středních školách v kraji. Protože Zdravý Kraj Vysočina realizoval tuto analýzu poprvé již v roce 2012, je možné porovnat vývoj v průběhu pěti let,“ doplnil radní Martin Hyský.


Na programu konference bude dále bezpečnost našich žáků. Účastníci získají informace o branném dni do škol a o významu dopravní výchovy v systému vzdělávání dětí na základních školách. Představena bude také akreditovaná metoda vědomé stopy pohybu. Dozvíme se o možnostech zapojování dětí do pohybových aktivit v rámci projektu Děti na startu.


Zástupci krajského úřadu přiblíží průběh implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina a představí aktualizovanou krajskou koncepci Environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Zazní také přehled aktivit, které realizuje Zdravý Kraj Vysočina, nebo možnosti financování projektů škol zařazených v Síti škol podporujících zdraví.


V případě vašeho zájmu o účast, kontaktujte koordinátorku projektu Zdravého Kraje Vysočině, Janu Böhmovou, na adrese bohmova.jana@kr-vysocina.cz.  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.10.2017 / 10.10.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21 > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze