Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Týden sociálních služeb na Vysočině

Týden sociálních služeb na Vysočině
Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky vyhlašuje každoročně Týden sociálních služeb, v rámci kterého se pořádají stovky rozmanitých aktivit u poskytovatelů sociálních služeb v České republice. Letos je to již 9. ročník, který bude trvat od pondělí 2. října do neděle 8. října 2017. Významnou měrou se k této aktivitě zapojí i poskytovatelé sociálních služeb Kraje Vysočina.
 

 
 

Hlavním cílem této aktivity je seznámit širokou veřejnost s činností poskytovatelů sociálních služeb a přiblížit široké veřejnosti obtížnou práci zaměstnanců v sociálních službách i život člověka, kterému jsou tyto služby poskytovány. Tak vyjádřil své pozvání na Týden sociálních služeb na Vysočině Pavel Franěk, první náměstek hejtmana Kraje Vysočina.


V rámci Týdne sociálních služeb se na Vysočině uskuteční více jak 200 rozmanitých aktivit, které proběhnou u 53 poskytovatelů sociálních služeb, přihlášených k této aktivitě. Široká odborná i laická veřejnost tak bude mít dostatek příležitostí navštívit vybrané poskytovatele sociálních služeb a nahlédnout pod pokličku jejich života. Nejčastější aktivitou jsou totiž dny otevřených dveří a další aktivity, při kterých se návštěvníci mohou podívat i do míst, které jsou běžně nepřístupné. Kraj Vysočina zřizuje 21 příspěvkových organizací poskytujících sociální služby a v každé z těchto organizací se připravuje nějaká aktivita. Dalších 32 poskytovatelů sociálních služeb přihlášených do Týdne sociálních služeb si připravilo také velmi zajímavé aktivity, které mohou zájemce zaujmout.


Přehled všech připravovaných aktivit najdou zájemci v příloze tohoto článku a bližší informace o akcích potom na webových stránkách každé organizace. Věříme, že si každý člověk najde tu organizaci, či aktivitu a přijde poskytovatele sociálních služeb na Vysočině podpořit v jejich důležité práci.


Asociace poskytovatelů sociálních služeb má na svých webových stránkách zveřejněn přehled aktivit v rámci celé republiky a uskuteční se cca 200 aktivit, mezi které patří různá vystoupení, semináře, přednášky i řada zajímavých setkání a dlouhý výčet organizací z celé republiky otevře své dveře široké veřejnosti.


Srdečně zveme všechny spoluobčany z Kraje Vysočina na prohlídku zařízení sociálních služeb a účast na některé z avizovaných aktivit. Pracovníci sociálních služeb budou potěšeni Vašim zájmem.

 


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2017 / 27.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze