Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Na všech Senior Pointech v Kraji Vysočina se chystají Dny pro seniory

Na všech Senior Pointech v Kraji Vysočina se chystají Dny pro seniory
Ve všech okresních městech Kraje Vysočina mohou v týdnu od 2. do 6. října zavítat senioři do Senior Pointů na Dny pro seniory. „ Mezinárodní den seniorů, který připadá na neděli 1. října, chceme oslavit se seniory aktivně, na Senior Pointech na ně čeká mnoho zajímavých aktivit. A nejenom pro ně. Dorazit mohou i s dětmi, pro které máme program také připravený,“ zdůraznil myšlenku mezigeneračního soužití, která se prolíná rodinnou a seniorskou politikou kraje, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Každý Senior Point má připravený na tento týden svůj program, jedno však mají společné. Vytvořit pro seniory příjemné a milé prostředí a nabídnout jim možnost aktivně a zajímavě strávit volný čas. Nachystané jsou vzdělávací přednášky, rukodělné tvořivé dílny, hudební posezení či komentované prohlídky historických budov v daném městě. K dispozici bude zdravotní monitoring včetně konzultace s výživovým poradcem, senioři si budou moci zacvičit pod vedením zkušených lektorů. V pátek 6. 10. si senioři poměří síly v Havlíčkově Brodě na Seniorské miniolympiádě. Na přihlášená pětičlenná družstva z celého kraje čeká pět sportovně společenských disciplín. „Šipky, kuželky, hod na plechovky, slalom a stavění pyramidy zvládnou všichni senioři, nikdo se nemusí bát náročných sportovních výkonů,“ upřesnila program soutěžního klání Ilona Loužecká z pořádajícího Senior Pointu Havlíčkův Brod.

 

Podrobný program a časový harmonogram aktivit na jednotlivých Senior Pointech včetně adres a kontaktů naleznete v přiložených letáčcích.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.9.2017 / 26.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze