Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Zábavný ostrov Robinson přivítal děti z pěstounských rodin

Zábavný ostrov Robinson přivítal děti z pěstounských rodin
V pátek 15. 9. 2017 se uskutečnilo tradiční každoroční setkání pěstounských rodin Kraje Vysočina. V letošním roce mohly pěstounské rodiny strávit příjemné odpoledne v Robinsonu – ostrovu zábavy v Jihlavě. Setkání se zúčastnilo celkem 63 rodin se 155 dětmi. Záštitu nad letošním setkáním převzal první náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.
 

 
 

Pracovníci krajského úřadu se v průběhu roku opakovaně setkávají s pěstouny, jimž poskytují konzultace o výkonu pěstounské péče. Vždy jednou v roce jsou tyto konzultace spojeny se zábavou pro celou rodinu. Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina chce alespoň touto formou poděkovat pěstounům za jejich záslužnou péči o děti, které nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině.

 

Děti si užily odpoledne plného zábavy, pěstouni mohli navázat nové kontakty, upevnit již vzniklá přátelství a společně sdílet radosti a starosti, které provází pěstounství. Zároveň mohli využít ke konzultacím přítomnosti odborníka z Psychocentra – manželské a rodinné poradny Kraje Vysočina a také sociálních pracovnic krajského úřadu.


„Jsem rád, že se akce vydařila. Rodiny vyjadřovaly spokojenost a poděkování, děti si svůj den užily naplno. Mám dobrý pocit z toho, že agenda náhradní rodinné péče plní svůj účel, protože pomáhá zajistit stovkám dětí šťastnější dětství v náhradním rodinném prostředí“, řekl radní Franěk.


pěstounské rodiny

  • Milada Průšová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2017 / 19.9.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze