Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pracovníci sociálních služeb ze Zakarpatí na stáži v ČR

sociální služby
V domově důchodců Proseč u Pošné byla na sklonku prázdnin zahájena dvoutýdenní pracovní stáž pro pracovníky zařízení sociálních služeb ze Zakarpatí. Navazuje se tak na tradici vzájemné spolupráce Zakarpatí a České republiky, kdy Domov důchodců Proseč u Pošné pořádá už 8. běh těchto stáží a tradice tak sahají až do srpna roku 2010.
 

 
 

V letošním roce přijali pozvání na stáž čtyři pracovníci z organizace Domov Turja Remeta a dvě pracovnice z Centra sociální a zdravotní rehabilitace v Užhorodě. První tři dny absolvovali účastníci stáže semináře k problematice sociálních služeb v České republice, zaměřené na právní úpravu této oblasti: zákon o sociálních službách a standardy kvality poskytovaných sociálních služeb. Seznámili se rovněž s chodem Domova důchodců v Proseči u Pošné a navštívili další příspěvkové organizace Kraje Vysočina: Domov ve Zboží, Domov ve Věži a Domov Kamélie Křižanov.


Zahraniční účastníci stáže se v následujících dnech budou věnovat vzdělávání na téma transformace sociálních služeb v České republice a individuální plánování s uživateli sociálních služeb dle platných právních předpisů České republiky. Následovat budou další návštěvy příspěvkových organizací Kraje Vysočina: Domov důchodců Proseč Obořiště, Domov Kopretina Černovice a Ústav sociální péče Nové Syrovice.


Dlouhodobá stáž bude zakončena slavnostní předáváním certifikátu o absolvování stáže za účasti prvního náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka. Věříme, že nabyté zkušenosti kolegové ze Zakarpatí uplatní ve své praxi doma.

 

sociální službysociální služby

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.8.2017 / 31.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze