Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výměna zkušeností mezi hasiči Zakarpatí a Vysočiny pokračuje

Hasiči
V závěru minulého týdne navštívili hasiče z našeho kraje zástupci hasičů Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Jak dobrovolní, tak profesionální hasiči připravili pro své kolegy intenzivní dvoudenní program, během kterého navštívili nejen hasičské stanice na Pelhřimovsku, ale i společnost, která se zabývá dodávkou hasičského vybavení. Pracovní cesta vyvrcholila přijetím hostů generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslavem Rybou a následnou účastí na Mistrovství ČR profesionální a dobrovolných hasičů v požárním sportu.
 

 
 

„Spolupráce hasičů navazuje na již desetileté aktivní partnerství Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny. To se postupně rozšiřuje přes kulturu, vzdělávání, sociální oblast, zdravotnictví, či cestovní ruch a nyní i k požární ochraně. Rýsuje se i meziregionální spolupráce mezi policisty,“ prozradil hejtman Kraje Vysočina, Jiří Běhounek, který se s hosty také setkal.


Partnerství Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny trvá už desátým rokem. Za tu dobu se podařilo realizovat více než 150 společných projektů, na kterých se finančně podílely obě strany. Kraj Vysočina letos pomůže Zakarpatské oblasti Ukrajiny s realizací vybraných projektů za pět miliónů korun.


HasičiHasičiHasiči

  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.8.2017 / 29.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze