Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kavárnu Pohodička zdobí originální dílo korejských studentů

Pohodička
Tým 36 dobrovolníků z korejských univerzit se koncem prázdnin zapojil do dobrovolnických aktivit ve 12 vybraných institucí sociálních služeb v Kraji Vysočina. Kromě hmotné pomoci organizacím se zapojili do korejsko-českého dobrovolnického programu pro pomoc seniorům nebo zdravotně a mentálně hendikepovaným. Dobročinný projekt vyvrcholil odhalením velkoplošné 20 metrů dlouhé nástěnné malby na zrekonstruované zdi Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou. Stěna zároveň symbolizuje důležitost dlouhotrvajícího strategického partnerství mezi Českou republikou a Koreou a také důležitost dobrovolnických aktivit v sociálních službách.
 

 
 

„Dobrovolnické pobyty zahraničních studentů nám umožňují rozšířit obvyklou škálu činností sociálních zařízení a dovolují poznat studentům naši zemi i z jiného úhlu pohledu. Jejich podněty nám službu pomáhají posunout o krok dál. Nezavíráme dveře před světem, jsme rádi, když se můžeme o své know how podělit s těmi, kteří o to stojí,“ řekl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk. Korejští studenti pomáhali na Vysočině především s organizací volnočasových aktivit klientů sociálních zařízení, věnovali se údržbě parků a zahrad, natírání laviček, pomáhali s tradiční českou kuchyní. Při vzájemné komunikaci sice asistovali tlumočníci, ale podle srdečných reakcí klientů zařízení bylo zřejmé, že verbální komunikace nebyla pro sdílení informací nejdůležitější. „Najednou bylo kolem nás spousta mladé energie a síly, kterou jsme sdíleli s ostatními. Zeď obvykle rozděluje, ale ta naše se stala symbolem spolupráce – spojila lidi různých tradic a možností, dva kontinenty, dostala umění mezi lidi. Všechny tyto aktivity prostě tvoří běžný život, který se snažíme s našimi klienty žít,“ řekla ředitelka Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou Hana Šeráková, která vyzdvihla velký podíl a pomoc dobrovolnického sdružení STŘED.


Finální malba na stěně zahrady Domova bez zámku v Kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou je výběrem ze sedmi návrhů. Jejím autorem je populární brněnský umělec Timo.

 

PohodičkaPohodičkaPohodička

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Kavárna Pohodička

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2017 / 25.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze