Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hradozámecká noc na Vysočině

Roštejn
Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná. Hrady a zámky se otvírají i po setmění. 26. srpna 2017 bude krajský hrad Roštejn nabízet návštěvníkům hrané prohlídky s názvem „O poklad sv. Huberta“, inspirované jednou známou televizní soutěží. „Samotní návštěvníci si budou moci zasoutěžit a zároveň se dozvědět něco málo o hradě, jeho historii, i některých místních nadpřirozených jevech. Z kapacitních důvodů je třeba předchozí rezervace,“ říká Kateřina Rozinková, kastelánka hradu Roštejn a zároveň zve na následující neděli, kdy na hradě navážou na dlouhou tradici jazzových koncertů na hradě a to formou malého Jazzového odpoledne.
 

 
 

Začátky prohlídek sobotní Hradozámecké noci na hradě Roštejn jsou v 19:00, 20:00, 21:00 a 22:00 (poslední čas bude vypsán pouze při naplnění kapacit předchozích prohlídek), doporučena je předchozí rezervace na telefonním čísle 733 161 817, či na mailu rostejn@cmail.cz, vstupné 100,-/ 60,- korun. Hradní občerstvení bude otevřeno až do odchodu poslední prohlídky. Na Roštejně bude v neděli 27. srpna navázáno na dlouhou tradici jazzových koncertů na hradě a to formou malého Jazzového odpoledne. Od 13:00 se budou v hraní střídat tři kapely Swing Trio Telč, Jazz Quintet Třešť a Sestry Tomanovy. Během koncertu bude v provozu jak základní trasa hradu vedoucí původními obytnými interiéry, tak hradní věž.


Na víkend 26. – 27. srpna 2017 jsou na hradě Kámen u Pelhřimova připraveny zábavné prohlídky pro rodiny s dětmi. „Prohlídky jsou záměrně upraveny a vedeny tak, aby se nejmenší návštěvníci zábavnou formou dozvěděli zásadní informace o hradu i jeho historii, aby se ptali a prohlídku si maximálně užili,“ říká ředitel Muzea Vysočiny Pelhřimov Ondřej Hájek. Prohlídka se budou konat v 11:30 a 14:30 hodin. Prohlídky jsou určeny především dětem od 4 do 12 let. Z důvodu omezené kapacity je vhodné i na hradě Kámen svou návštěvu ohlásit a rezervovat si místo na telefonním čísle 565 426 609 nebo 721 846 931. Program na hradě Kámen nespadá do projektu Hradozámeckých nocí.


Hlavní památkou a centrem celorepublikového zahájení Hradozámecké noci je letos Vysočina reps. zámek v Náměšti nad Oslavou. Místní kastelán převezme symbolickou štafetu od Karlštejna, kde byla Hradozámecká noc zahajována loni. Výjimečně pro tuto příležitost bude v Náměšti zpřístupněna panská oratoř zámecké kaple a interiéry prohlídkových okruhů doplní květinové aranže a v zámecké knihovně budou koncerty.

Během letošní Hradozámecké noci bude pro veřejnost připraven program např. také na telčském zámku, otevřen bude kostel svatého Víta v Zahrádce na Havlíčkobrodsku nebo zřícenina Orlík u Humpolce.

  •  Více informací na: hrad-rostejn.cz, www.npu.cz, www.hradkamen.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2017 / 24.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze