Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina přiveze na Zemi živitelku česnek, cibuli a dýně

Kraj Vysočina přiveze na Zemi živitelku česnek, cibuli a dýně
Také v letošním roce se Kraj Vysočina představí na jedné z největších tuzemských zemědělských přehlídek, na Zemi živitelce v Českých Budějovicích. „Tématem krajské prezentace budou tentokrát česnek a cibule - plodiny, které mají své nezastupitelné místo v české gastronomii i lidovém léčitelství. Navíc o sobotních dožínkách zaplní vysočinský stánek dýně rozmanitých barev, tvarů i chutí z Dýňového světa z Nové Vsi u Leštiny,“ zve na výstavu Martin Hyský, krajský radní pro oblast zemědělství. 44. Země živitelka startuje už tento čtvrtek 24. srpna.
 

 
 

„Kraj Vysočina jako region venkovského charakteru dlouhodobě podporuje sektor zemědělství a snaží se ho představit jako perspektivní a moderní odvětví, které významně ovlivňuje život každého z nás. Celý letošní rok je spojen se zemědělskou tematikou, ať už se jedná o akce pro širokou veřejnost a školy, odborné semináře, publikace nebo veletržní prezentace,“ říká radní Martin Hyský.

Kraj Vysočina se pro letošní rok zaměřil na dvě plodiny, které více než vhodně doplňují nejrozšířenější vysočinské produkty, a to brambory, mléko a maso. „Pokud chcete vědět vše o pěstování česneku a cibule, dozvědět se o jednotlivých druzích těchto plodin, naučit se, jak je správně po sklizni uložit, aby zůstaly čerstvé co nejdéle, neváhejte a navštivte stánek v modrozelených barvách Kraje Vysočina, který našel své zázemí opět v pavilonu T českobudějovického výstaviště,“ přibližuje Jitka Merunková z krajského odboru životního prostředí a zemědělství a láká veřejnost na doprovodný program: „Pro návštěvníky Země živitelky jsme na čtvrtek připravili soutěž v loupání česneku a cibule na rychlost. V sobotu pak budou moci popustit uzdu vlastní fantazii a vyřezat si ozdobnou dýni, kterou si mohou odnést s sebou domů.“

Země živitelka se v prostorách českobudějovického výstaviště uskuteční od čtvrtka 24. srpna do soboty 29. srpna.


Neváhejte a navštivte nás na výstavišti v Českých Budějovicích, těšíme se na Vás na stánku Kraje Vysočina!


www.zemezivitelka.cz 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.8.2017 / 21.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze