Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Velké Meziříčí: Lidé si krátí cestu přes staveniště. Riskují tím ovšem zdraví i život

Stavba velkomeziříčského mostu u pošty dosud plní předem stanovený harmonogram. Na dnešním kontrolním dnu to přímo na staveništi řekl krajský radní pro dopravu Jan Hyliš. "Není důvod nevěřit tomu, že se v avizovaném termínu rekonstrukce mostu dokončí. Například pilíře mostu jsou v lepším stavu, než jsme očekávali, a to umožňuje bezproblémový postup. Firmu by mohly zdržet už jen nějaké neočekávatelné události," upřesnil Jan Hyliš.
 

 
 

"Dodržení termínu je pro naše město, které je dnes zatíženo dopravou po objízdné trase, nejvyšší prioritou," doplnil starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid s tím, že most opravuje Kraj Vysočina a město je zde spíše v roli diváka. Po demolici mostu, která už je hotová, teď probíhá dozdívání horní části usazení nového mostu na levém a pravém břehu, a také středového pilíře. Poté zhotovitel vybetonuje takzvané úložné prahy, na kterých bude ležet budoucí mostní těleso.


Zástupci zhotovitelské firmy dnes také uvedli, že se setkávají s lidmi, kteří si krátí pěšky cestu přes takzvanou technologickou lávku. Ta je ovšem určená pouze pro provizorní vedení inženýrských sítí a pohyb chodců je po ní kvůli bezpečnosti přímo zakázán. Bude proto opatřena zábranami a zámkem. Most se dá pěšky obejít ulicí Moráňskou a Hřbitovní a poté po lávce přes řeku Oslavu. Využít se dá také lávka na ostrůvku, nebo průchod areálem bývalého Svitu a pasáží na náměstí. "S majitelem pasáže je volný pohyb chodců vyjednaný," potvrdil starosta Radovan Necid.  
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.8.2017 / 18.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze