Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Začíná 19. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského

Festival Petra Dvorského
První srpnový víkend začíná další ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského, který bude zahájen tradičním galakoncertem v zahradách státního Zámku Jaroměřice nad Rokytnou. Očekávané vystoupení zahraničních operních hvězd se bude konat za každého počasí a úvodní slovo festivalu přednese hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Kraj Vysočina patří k pravidelným podporovatelům tohoto mimořádného festivalu.
 

 
 

Vedle Jaroměřic nad Rokytnou se budou koncerty konat i na nádvoří Zámku Valeč, na Zámku v Dukovanech nebo na nádvoří filmového postřižínského pivovaru v Dalešicích. Pestrý program nabízí vystoupení mnoha známých umělců, kteří nabídnou velké spektrum žánrů. Poslední koncert proběhne 19. srpna v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde zazní nastudování Mozartova Rekviem.

Celý festival je doplněn doprovodným programem v jaroměřickém Špitále, až do konce srpna je zde instalována výstava obrazů a mandal Aloise Jurky. I letos si připravili výstavu členové denního centra Barevný svět. Na téma Zvíře v nás můžete obdivovat kresby přibližující spojení člověka a zvířete. Tradiční posvícení v Jaroměřicích nad Rokytnou připadá letos na 13. srpna, kromě kulturního programu zde budou probíhat i řemeslné trhy.


Foto: archiv Kraje Vysočina

MHFPDMHFPD

  • Anna Rázlová,  oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.8.2017 / 2.8.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze