Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První dotace na drobnou novou lesní techniku dostanou lidé už příští týden

Drobná lesní technika
První žadatelé o krajskou dotaci na novou lesní techniku dostanou už příští týden na své účty peníze za realizované nákupy křovinořezů, postřikovačů a motorových pil. Z došlých 550 žádostí už jich od poloviny července stihl úřad zkontrolovat a vyřídit 137. „Úspěšnost žadatelů je zatím zhruba 97 procentní. Do této chvíle jsme museli z důvodu nesplnění podmínek zásad vyřadit pouze čtyři žadatele, 133 žadatelů už obdrželo nebo obdrží návrh smlouvy. Ostatní žádosti zpracováváme a budou vyřízeny v následujících týdnech,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.
 

 
 

Dotace na novou drobnou lesní techniku nabídl Kraj Vysočina vlastníkům nebo nájemcům lesů v regionu letos poprvé, celkem na ně vyčlenil 15 miliónů korun z vlastního rozpočtu. Do poloviny července podle zásad o dotaci požádalo 550 zájemců v objemu  11 miliónů korun. V tuto chvíli je Radou Kraje Vysočina rozděleno přibližně 2,7 miliónu korun. „Kraj Vysočina má na proplacení dotace až 60 dní od podpisu smlouvy, realita je taková, že peníze od nás odchází bez prodlení.  Rychlost převodu v tuto chvíli záleží také na žadatelích, na rychlosti vrácení podepsaných návrhů smluv,“ dodává Martin Hyský.

 

Dotace Kraje Vysočina pro fyzické i právnické osoby, které spravují minimálně 5 ha a maximálně 50 hektarů lesa, v jednotlivých případech mohly dosáhnout v maximu až 23 tisíc korun. Kraj Vysočina je nabídl letos poprvé. Administrace žádostí probíhá v nadstandardně rychlém režimu i přes nutné dořešení drobných chyb žadatelů.


  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.7.2017 / 27.7.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze