Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině v létě trénují finské hokejové naděje

Hokej
Třináctiletí zástupci sedmi regionálních hokejových klubů z Vysočiny si v Jihlavě přerušili prázdniny a společně s týmem výběru stejně starých hokejistů z Finska absolvují nabitý tréninkový a motivační program. Obdobně připraveným soustředěním nyní prochází také stejně staří florbalisté. Náročné soustředění, které připravil hokejový klub Dukla Jihlava, odstartovalo včera, až do 29. července je každá hodina rozplánována jak pro sportovce, tak pro jejich početný doprovod.
 

 
 

Sportovně tréninkový kemp je podle Bedřicha Ščerbana z jihlavské Dukly součástí celoročních aktivit a péče o talentovanou mládež, kterou systémově podporuje i Kraj Vysočina. „Model péče o talentovanou mládež, který je praktikován na Vysočině byl převzat i Českým svazem ledního hokeje a bude přenesen do všech regionů,“ říká Bedřich Ščerban.

 

Sestava za Kraj Vysočina, která se postaví finskému výběru čítá v letošním roce 27 hráčů ročníku 2004. Tréninkový program je naplánován každodenně v několika fázích, doprovodný program je připraven nejen pro hráče, ale i pro jejich rodinné příslušníky. Hokejový kemp je financován z příspěvku Kraje Vysočina, sponzorů a vkladů jednotlivých hráčů. 

 

Dnes v dopoledních hodinách navštívila finská část delegace sídlo Kraje Vysočina a setkala se krátce s hejtmanem regionu Jiřím Běhounkem, dospělí i děti ochutnali regionální produkty a dlouze s hostiteli diskutovali na téma historie Dukly Jihlava. Finští vedoucí trenéři měli velice dobré povědomí o současném úspěchu a postupu Dukly Jihlava do nejvyšší hokejové soutěže. Neskrývali nadšení trénovat pod hlavičkou úspěšného českého týmu.

 

hokejistéhokejisté

  •  Ondřej Rázl, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.7.2017 / 24.7.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze