Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Moderní CT výrazně upřesní diagnostiku

CT Nemocnice Pelhřimov
Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku. Je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Elite 128 v hodnotě 17 mil. Kč. Nákup přístroje byl realizován díky finančním prostředkům z Evropských strukturálních a investičních fondů, které nemocnice získala na projekt Modernizace a obnova zdravotnické přístrojové techniky.
 

 
 

Přístroj, který byl uveden oficiálně do provozu za účasti hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a jeho náměstků Josefa Pavlíka a Vladimíra Novotného dne 21. července 2017, patří totiž k nejmodernějším CT systémům a přináší zdravotníkům i pacientům mnoho výhod. „Je až s podivem, že původní CT systém pořízený v roce 2005 až do letoška vydržel v provozu. Jsem velice rád, že se podařilo zakoupit nový, kvalitní a velmi výkonný CT systém Philips. Pro pacienty znamená kratší i šetrnější vyšetření a pro obsluhující personál kvalitněji zobrazené výstupy. Děkuji všem, kdož prokázali obrovskou míru trpělivosti a společnými silami se podařilo CT systém pořídit a uvést do provozu. Ať potřebným dobře slouží a zaměstnancům přináší radost z práce,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Počítačová tomografie umožňující zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a následnou léčbu je tedy přesnost, kvalita a dobrá čitelnost pořízených obrazů. Nový přístroj umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek ozáření /dávka ozáření se minimalizuje/. „Nový počítačový tomograf Philips je špičkový a osvědčený CT systém. Tento přístroj plně odpovídá našim požadavkům a umožňuje nám zvýšit kvalitu léčebné péče,“ říká ředitel nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA. 


V rámci projektu Modernizace přístrojové techniky pořídí nemocnice v průběhu roku 2017 a 2018 v celkové hodnotě 93 mil. Kč. Novými přístroji budou vybavena také oddělení ARO, interní a chirurgická JIP, Centrální operační sály a centrální sterilizace, Gastroenterologická ambulance, novorozenecké oddělení, rehabilitace a další.


  • Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov, tel. 604 475 082, pcerno@nempe.cz
 

Moderní CT výrazně upřesní diagnostiku

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.7.2017 / 21.7.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze