Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Španělský velvyslanec na návštěvě Kraje Vysočina

Španělský velvyslanec
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes přijal v rámci oficiální návštěvy regionu španělského velvyslance J.E. Pedra Calva-Sotela Ibáñeze-Martína. Ibáñez-Martín přijel utvrdit česko-španělské vztahy, přijal pozvání k návštěvě vysoké školy a gymnázia, společnosti Jihlavan a v rámci naplánovaného programu se v závěru návštěvy setkal se samosprávou Telče. Závěrečnou tečkou návštěvy byla prohlídka Zámku Telč, památky zapsané na seznam UNESCO.
 

 
 

Španělský velvyslanec Pedro Calvo-Sotelo Ibáñez-Martín se 20. července 2017 setkal v rámci pracovní schůzky dále také s náměstky hejtmana Kraje Vysočina Janou Fischerovou, Vladimírem Novotným, Josefem Pavlíkem a radními Janou Fialovoou a Janem Hylišem. Hlavními důvody návštěvy byla podpora česko-španělských vztahů, ale také rozbor podnikatelského prostředí  vč. problémů, které nyní trápí nejen české, ale i zahraniční zaměstnavatele. Velvyslanec nabídl kapacity svého úřadu i Španělské obchodní komory k prohloubení nejen hospodářské spolupráce, ale také při pomoci zatraktivnění výuky španělského jazyka. Výsledky evropských projektů zaměřených na výuku španělštiny si velvyslanec prohlédl na Gymnáziu Jihlava, kde si tento jazyk ke studiu vybralo 120 z 750 studentů. Ibáñez-Martín prozradil, že na letošní školní rok chystá velvyslanectví s naší Národní asociací školních jídelen a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy dny představení španělské gastronomie ve školních jídelnách. Součástí programu byla také prohlídka badatelského centra Gymnázia Jihlava a nové měřící laboratoře Vysoké školy polytechnické Jihlava.

 

Pokud jde o setkání s podnikateli, přijali pozvání na pracovní setkání s velvyslancem tři zástupci vybraných firem se španělskou majetkovou účastí. Platí, že firmám se v českém prostředí dobře funguje, problémy mají pouze, stejně jako domácí společnosti, se získáváním a loajalitou zaměstnanců. V ČR podniká cca 130 španělských firem.

 

Návštěva Telče byla příjemnou tečkou za návštěvou španělského velvyslance na Vysočině. S místní samosprávou si vyměnili zkušenosti a poznatky s rozvojem turistické infrastruktury, náročné fungování měst s mimořádnými památkami, pan velvyslanec si prohlédl telčské náměstí a zámek s výstavou Pyšná princezna.


Španělský velvyslanecŠpanělský velvyslanecŠpanělský velvyslanecŠpanělský velvyslanecŠpanělský velvyslanec

  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.7.2017 / 21.7.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze