Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zástupkyně německého velvyslanectví Christiana Markert navštívila Vysočinu

Christiany Markert
Především o nedostatku kvalifikovaných a v současné době i nekvalifikovaných pracovních sil a také např. o podpoře technických oborů na všech stupních škol se dnes hovořilo v rámci programu zástupkyně německého velvyslanectví Christiany Markert na Vysočině. Náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová, která Christiana Markert provází, potvrdila, že spolupráce škol i firem se zahraniční majetkovou účastí kraj podporuje a jejich zapojení do krajských aktivit hraje důležitou roli.
 

 
 

„Němčina je druhý nejfrekventovanější jazyk, který se u nás vyučuje. Jeho znalost je v našem kraji potřebná, už jen kvůli množství významných zahraničních zaměstnavatelů. Díky jejich podpoře mohou být v regionu realizovány technické projekty, které nemají nouzi o partnery, zahraniční firmy se nebojí investovat do budoucích zaměstnanců například formou stipendií, v tomto ohledu je domácí společnosti rychle dohání,“ říká Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zahraničních vztahů.


Konkrétní spolupráci střední technické školy a velkého zaměstnavatele bude mít možnost Christiana Markert v praxi vidět ve společnosti Bosch Diesel Jihlava. Odpolední program bude věnován návštěvě památek UNESCO v Třebíči.


Christiany MarkertChristiany MarkertChristiany Markert

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2017 / 18.7.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze