Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cyklistický peloton Klimatour propojil školy v kraji

Klimatour
Letošní šestý ročník ekologické cykloštafety Klimatour se konal ve dnech 20. až 22. června 2017. Peloton symbolicky propojil základní a mateřské školy v Urbanově, Staré Říši, Telči, Krahulčí a Mrákotíně. Akce se uskutečnila pod záštitou Martina Hyského, politika Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.
 

 
 

„Těší mne, že se do letošního ročníku Klimatour zapojilo více než 600 žáků z Kraje Vysočina. V rámci programu děti soutěžily, odpovídaly na otázky v hracích kartách a diskutovaly nad tématy ochrany životního prostředí, například nad možnostmi třídění odpadů, způsoby šetření přírodních zdrojů, bezpečnou jízdou na kole či sousedskou sounáležitostí. Spolu s organizátory si žáci zazpívali hymnu Klimatour a se svými učiteli využili možnost připojit se k pelotonu a část cesty ho na kole doprovodili. Tímto děkujeme všem zapojeným subjektům,“ říká Martin Hyský. Akci Klimatour organizuje Zdravý Kraj Vysočina. 


Třídenní ekologická cykloštafeta letos navštívila základní a mateřské školy na Telčsku. Žáci se v každé škole cyklistům představili krátkým programem. V Urbanově si připravili divadelní představení o sbírání odpadků. Ve Staré Říši děti v krátké prezentaci představily obec, ve které žijí a chodí do školy. Na Základní a mateřské škole v Krahulčí vystoupil folklórní soubor Krahuláček a v Mrákotíně děti zatancovaly a zazpívaly písničky za doprovodu kytary a akordeonu. V Telči v interaktivním centru volnočasových aktivit a turistiky Panský dvůr si žáci dvou telčských základních škol užili soutěže a kvízy s ekologickou tématikou, které si pro ně připravily společnosti Ekokom, Elektrowin a FCC ČR. Pracovníci Záchranné stanice Pavlov žákům ukázali dravce, zástupce Státního zdravotního ústavu seznámil účastníky se základy první pomoci a krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal zábavnou formou připomenul povinnou výbavu kola a základy bezpečné jízdy. Každá škola si připravila symbolickou štafetu, kterou poslala dětem v další zastávce. Letošní ročník Klimatour podpořili i regionální výrobci s malou ukázkou svých produktů, jako například včelař Bohumil Jahoda nebo Krahulík-Masozávod Krahulčí. Své úspěchy ukázali hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Stará Říše a v rámci programu se představil také Geopark Vysočina.


Letošního ročníku cyklistické štafety se zúčastnil zástupce Evropského regionu Dunaj-Vltava (www.evropskyregion.cz), který v průběhu cesty prezentoval aktivity regionu zaměřené na širokou veřejnost. Asi největší zájem byl o novou cyklobrožuru Osmadvacet nejhezčích jednodenních výletů z Evropského regionu a o česko-německé jazykové propagační materiály (dětská pexesa, slovníčky atd.). 
Pro všechny základní školy zapojené do letošní Klimatour byly v průběhu tří dnů připraveny workshopy zaměřené na předcházení znečišťování přírody odpadky, udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí. Workshopy realizovali členové spolku KUŠ, občanského sdružení pro environmentální a multikulturní výchovu, v rámci projektu Podpora realizace MA21 v Kraji Vysočina, spolufinancovaného ze SFŽP. 


logo

logo


logo  • Jana Böhmová, koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlavatel.: 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz
 

Klimatour 2017

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.6.2017 / 30.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze