Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina II

Kotlíkové dotace
V úterý 27. června akceptovala Rada Kraje Vysočina Rozhodnutí o poskytnutí dotace pro druhou vlnu Kotlíkových dotací vydané MŽP, které jsou realizovány v rámci specifického cíle 2.1 Operačního programu Životní prostředí 2014 - 2020. „V této vlně rozdělilo ministerstvo životního prostředí téměř 3 422 mil. Kč a počítá s výměnou až 35 000 starých kotlů. Kraji Vysočina byla přidělena alokace ve výši 238,8 mil. Kč, ze které by mělo být podpořeno téměř dva a půl tisíce o dotaci konečných uživatelů – fyzických osob,“ uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a územní plánování.
 

 
 

Vyhlášení výzvy pro žadatele plánuje kraj do poloviny září 2017 a příjem žádostí dle příslušné legislativy o měsíc později.


V této vlně kotlíkových dotací bude podporována výměna starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním a emisní třídou 1 nebo 2 za nový zdroj tepla splňující ekodesign, který bude v seznamu registrovaných výrobků zapsán pro 2. kolo kotlíkových dotací. Oproti prvnímu kolu již nebude nutné v rámci projektu na výměnu zdroje tepla realizovat tzv. mikroenergetické opatření ani dokládat průkaz energetické náročnosti budovy. Náklady na tyto opatření nebudou v rámci projektu způsobilé. Další změnou definovanou MŽP je, že již nebudou podporovány kotle spalující výhradně uhlí a kombinované kotle s ručním přikládáním. Přehled zdrojů, které bude možné v druhém kole kotlíkových dotací instalovat a výši dotace uvádíme v tabulce:

 

Zdroj tepla

Výše dotace

Kombinovaný kotel - uhlí/biomasa (pouze automatické přikládání)

75 % ze způsobilých výdajů, max. však 75 000 Kč

Kotel na biomasu - ruční přikládání

80 % ze způsobilých výdajů, max. však 100 000 Kč

Kotel na biomasu - automatické přikládání

80 % ze způsobilých výdajů, max. však 120 000 Kč

Kondenzační plynový kotel

75 % ze způsobilých výdajů, max. však 95 000 Kč

Tepelné čerpadlo

80 % ze způsobilých výdajů, max. však 120 000 Kč

 

Bližší informace budou postupně doplňovány na stránky http://www.kr-vysocina.cz/kotliky.asp a zveřejňovány v krajských novinách.


logo

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2017 / 28.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze