Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Půlka obcí požádala o dotace v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny

Už více než polovina obcí do 1500 obyvatel na Vysočině požádala o letošní příděl dotací v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny. Tento týden rozhodli krajští zastupitelé o rozdělení téměř 19 miliónů korun mezi 159 obcí. „V letošním roce disponuje krajský rozpočet 80 milióny korun určenými na dotace obcím v rámci Programu obnovy venkova. V případě malých obcí jde o často výrazné přilepšení odrážející se ve zvýšení kvality života, navíc s nejjednodušší administrací dotací vůbec,“ připomíná náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Pavel Pacal.
 

 
 

 

Obcí do 1500 obyvatel, které mají možnost požádat o dotaci v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny, je v Kraji Vysočina 661. Do poloviny května požádalo o dotaci již 337 obcí, ostatní obce do 1500 obyvatel mají čas na podání žádosti do konce června. Za maximálně 120 tisíc korun může obec z tohoto dotačního titulu pořídit například komunální techniku, opravit místní komunikaci nebo rekonstruovat kulturní dům.  Aktuálně byla dotace schválena například obci Horní Dubenky,  která má plánuje snížit energetickou náročnost veřejného osvětlení, v obci Kouty pomohou krajské dotace s opravou návsi a ve Věchnově mohou začít s rekonstrukcí dešťové kanalizace.

 

V rámci Programu obnovy venkova Vysočiny od roku 2004 rozdělil Kraj Vysočina mezi malé obce více než 900 miliónů korun. Letos mohou obce o garantovaných 120 tisíc korun žádat až do 30. června 2017.

 

  • Dušan Vichr, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.6.2017 / 22.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze