Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Poslední hodiny do zahájení Letní olympiády dětí a mládeže

olympiáda
Mezi více jak čtyři a půl tisíci dětí ve věku od 12 do 16 let bude na Olympiádě dětí a mládeže v Brně už 24. června figurovat i 245 členná výprava Kraje Vysočina. „Vysočina bude o medaile bojovat v 20 disciplínách, neobsadí jen synchronizované plavání a kulturní soutěž v krátkém videu. Nejpočetněji jsou zastoupeni atleti s 34 člennou nominací,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. Olympiáda dětí a mládeže se koná každý lichý rok. V ty sudé jsou pak na programu hry zimní.
 

 
 

Sportovní výprava Kraje Vysočina, která se do centra Letní olympiády dětí a mládeže v Brně přesouvá v sobotu, čítá 245 sportovců, z toho 116 dívek.  Sportovce doprovodí 50 trenérů a organizaci za Kraj Vysočina mají na starost tři vedoucí výpravy. Podle zveřejněného programu se vysočinští sportovci poprvé představí už v neděli. Na medaile by si mohli sáhnout především týmy kolektivních sportů – velkou fanouškovskou kulisu bude mít baseball, dobrou formu hlásí plavci a orientační běžci. Svou premiéru na dětské olympiádě si letos za Kraj Vysočina odbudou i handicapovaní plavci.

„Máme takovou zkušenost, že ze současných  účastníků dětských olympiád se ve své podstatě v následujících letech generují i reprezentanti, kteří jsou adepty na účast i na vrcholných mistrovstvích i olympiádách," doplňuje Jana Fialová.


Související tisková zpráva: http://www.kr-vysocina.cz/sportovni-vypravu-kraje-vysocina-na-letni-olympiade-deti-a-mladeze-povede-plavkyne-alena-nyvltova/d-4081063/p1=58937


LDOMZodm

  • Petr Horký, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.6.2017 / 21.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze