Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina bavil a chutnal na Czech street party v Bruselu

Kraj Vysočina bavil a chutnal na Czech street party v Bruselu
V závěru minulého týdne se v Bruselu konal už 10. ročník oblíbené pouliční akce s názvem Czech street party. Ulice Caroly se na jeden den zaplnila stánky, ve kterých se prezentovaly české regiony a kde měli návštěvníci jedinečnou možnost dozvědět se spoustu zajímavostí o České republice a zároveň ochutnat krajové speciality a regionální produkty. Kraj Vysočina ani letos v Bruselu nechyběl a na svém stánku nabízel vysočinskou medovinu, medové preclíčky, regionální sýry i uzeniny. O hudební doprovod akce se postaraly kapely Laura a její tygři, Support Lesbians a zpěvačka Lenny. Hudba českých kapel, speciality z jednotlivých regionů, ale i pěkné počasí přilákaly na letošní ročník tisíce návštěvníků.
 

 
 

„Kraj Vysočina patří k dlouhodobým a výrazným účastníkům Czech street party. Mnoho hostů se o Vysočinu zajímalo, dotazovali se na turistické lokality, památky i život na Vysočině,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal a dodal, že stánek Kraje Vysočina byl v obležení návštěvníků až do pozdních večerních hodin, a to i s velkým přispěním maskota Kraje Vysočina ZAJÍCE. V pracovním programu náměstka Pavla Pacala bylo také jednání se stálým zástupcem ČR při EU velvyslancem Martinem Povejšilem a návštěva české národní místnosti v nové budově Evropské rady, kterou by v budoucnu měly zdobit fotografie z Kraje Vysočina.

 

Czech Street Party je největší česká akce pořádaná v Bruselu. Pod vedením hlavního organizátora, kterým je Stálé zastoupení ČR při EU, se letos akce zúčastnily Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, hlavní město Praha a město Brno. Na akci se podílely i České centrum v Bruselu, CzechTourism a VIDA! Science center, které připravilo zajímavé vědecké pokusy.

 


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2017 / 20.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze