Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Bezpečná silnice 2017: Kraj rozdělil dotace na zvýšení bezpečnosti dopravy v regionu

zastávka
Města a obce na území Kraje Vysočina mohly i letos požádat o přidělení dotace v rámci grantového programu Fondu Vysočiny Bezpečná silnice 2017. Cílem programu je podpora zvýšení bezpečnosti na pozemních komunikacích I., II. a III. třídy v Kraji Vysočina. Poskytnutím finančních prostředků kraj v letošním ročníku napomáhá realizaci projektů řešících osvětlení přechodů pro chodce a výstavbu nebo modernizaci zastávek veřejné linkové dopravy.
 

 
 

Jednou z podmínek přidělení dotace je finanční spoluúčast obce ve výši minimálně 50 % nákladů. Osmnácti úspěšným žadatelům bude rozděleno více než 1,7 milionu Kč. Na nově osvětlený přechod se tak mohou těšit např. v Počátkách, Třešti nebo Velké Bíteši. Nové či zrekonstruované přístřešky na zastávkách veřejné linkové dopravy zase zpříjemní cestujícím čekání na svůj spoj třeba v Okrouhlici, Ždírci nad Doubravou nebo Polné.

Od roku 2011 kraj v rámci grantového programu Bezpečná silnice podpořil 96 projektů měst a obcí v celkové částce téměř 11 milionů korun. V minulosti bylo možné žádat nejen na osvětlení přechodů pro chodce a zastávky linkové veřejné dopravy, ale také na pořízení dynamických zpomalovacích systémů nebo budování dětských dopravních hřišť. 


logo fond

  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2017 / 20.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze