Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajští zastupitelé schválili dotace na kulturu i sport. Kraj pomůže extraligovému hokeji, začínajícím fotbalistům i dokumentárnímu filmu

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava se bude v říjnu na Vysočině opět konat za podpory Kraje Vysočina. O více než milionové dotaci pro něj rozhodlo dnešní krajské zastupitelstvo. Mezi další kulturní akce s podporou Kraje Vysočina se ve druhé polovině roku dostaly také Francouzsko-česká hudební akademie v Telči nebo Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského se zahájením v Jaroměřicích nad Rokytnou. Další peníze je kraj v následujících měsících připraven poslat na podporu vrcholového i zájmového sportu.
 

 
 

Částka 1,7 miliónu korun z krajského rozpočtu má ještě letos pomoci HC Dukla Jihlava se vstupem do extraligové soutěže hokeje a udržením se v této prestižní domácí soutěži. Částka má být proto využita především na stabilizaci hráčského týmu tzn. na zajištění hráčských smluv. Více než jeden milión korun dnes schválili krajští zastupitelé na Vysočině také pro Jiskru Havlíčkův Brod, která musí nejpozději do poloviny roku 2019  posílit osvětlení v areále Plovárenská Havlíčkův Brod, tak aby zde mohlo následně proběhnout Mistrovství světa v softballu.  Havlíčkův Brod a Praha budou 13. – 23. června 2019 hostit historicky první mistrovství světa na evropském kontinentu v této sportovní disciplíně.


Dotaci ve výši 1,7 miliónu korun získal také Nadační fond regionální fotbalové Akademie Kraje Vysočina, které dlouhodobě vychovává talentovanou mládež pod vedením elitních trenérů. Podíl Kraje Vysočina  pomáhá s úhradou nákladů na stravování a ubytování hráčů akademie, zdravotní prohlídky a náklady na vychovatele.

Sportovní organizace sdružené v Kraji Vysočina pod Všesportovním kolegiem si v roce 2017 mohou rozdělit 4 milióny korun podle počtu členů z řad dětí a mládeže v jednotlivých sdružených organizacích. Aktuálně je navštěvuje více než 35 tisíc členů. Tuto podporu rozděluje Kraj Vysočina od roku 2006. Celkem bylo rozděleno už téměř 57 miliónů korun. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2017 / 20.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze