Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Univerzita třetího věku na Vysočině se chystá na prázdniny

Univerzita třetího věku na Vysočině se chystá na prázdniny
Nejen děti školou povinné a studenti středních a vysokých škol se chystají na prázdniny. Rovněž studenti seniorského věku, kteří navštěvují Univerzitu třetího věku, mají před sebou poslední přednášky letního semestru a potom už je čeká odpočinek, cestování a hlídání vnoučat. V září se zase mohou vrátit do školních lavic a pokračovat v dalším vzdělávání.
 

 
 

Kraj Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava organizují přednášky z cyklu univerzity třetího věku ve všech okresech Kraje Vysočina: Velké Meziříčí, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Třebíč. V každém městě se studuje jiné téma a zkušení lektoři mají pro seniory připraveno spoustu zajímavých oblastí k prozkoumání.


Ve Velkém Meziříčí ukončilo studium 57 seniorů, kteří spolu s Milanem Kameníkem poznávali planetu Zemi. Studijních témat je v této oblasti tolik, že výukový program Nauka o planetě Zemi bude pokračovat i v příštím akademickém roce.


V Pelhřimově ukončí studium 25 seniorů, kteří mají za sebou cyklus přednášek na rozmanitá témata: komunikace, muzikoterapie, canisterapie (viz foto), trénink paměti a řada dalších. Od září zde bude pokračovat již třetím ročníkem cyklus přednášek RNDr. Milana Kameníka Nauka o planetě Zemi, protože toto téma si v Pelhřimově v předchozích letech získalo velké množství zájemců.


Havlíčkův Brod navštěvovala lektorka Lucie Poláková, která spolu se 14 seniory vytvářela spoustu zajímavých výtvorů ve studijním oboru Arteterapie a psychologie pro seniory.


Do Žďáru nad Sázavou zajížděl akademický malíř Vladimír Netolička se studijním oborem Dějiny umění v Evropě a jejich odezva v českých zemích. Studium zde ukončí 28 seniorů a předpokládáme, že se všichni přihlásí i do pokračování tohoto cyklu přednášek v dalším akademickém roce.


Posledním městem, kde probíhala Univerzita třetího věku je Třebíč. Zde bude studium končit 39 seniorů ve studijním oboru Zdravý životní styl seniorů. Toto téma je natolik rozsáhlé a oblíbené, že bude pokračovat i v příštím roce.


Přejeme všem seniorům krásné léto plné odpočinku, poznání a nevšedních zážitků. V září se se všemi těšíme na setkání v lavicích učeben Univerzity třetího věku Kraje Vysočina.

 


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí        
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz                                                                                             
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2017 / 19.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze