Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O prázdninách startuje Letní škola seniorů 2017

O prázdninách startuje Letní škola seniorů 2017
Úspěšný projekt Letní školy seniorů vstupuje v letošním roce do čtvrtého ročníku a zájem ze strany měst i seniorů každým rokem narůstá. „Jedná se o cyklus pěti přednášek, se kterými zavítáme do 10 vybraných měst Kraje Vysočina. Senioři mají jedinečnou příležitost potkat se se svými vrstevníky, dozvědět se něco zajímavého a strávit tak smysluplně svůj volný čas v letním období,“ zve Pavel Franěk, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí.
 

 
 

Na seniory čeká pět zajímavých přednášek na rozmanitá témata:

Plané rostliny versus superpotraviny - aneb využití planých rostlin v kuchyni, koupelně, lékárně a seznámení se superpotravinami (Jitka Macháčková)

Vzpomínky - stroj času na cestě do minulosti - aneb jak pomocí vzpomínek oživit svojí paměť (Jana Vejsadová)

Hudba, která léčí - aneb co je to alikvótní zpěv, jaký vliv má hudba na naše zdraví a na závěr zpěv s harmonikou ☺ (Karel Kekeši)

Náboženství kolem nás - aneb vliv víry a hodnot v životě člověka a společnosti (Josef Kaňka)

STOP smutku a START smíchu - aneb jóga smíchu ve spojení s léčebnou metodou STOP-START vás pobaví a naučí, jak se bleskové zbavit trápení (Miroslav Hadaš)


Senioři se mohou za přednáškami vydat do těchto měst: Havlíčkův Brod, Přibyslav, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Pelhřimov, Třešť, Třebíč, Jaroměřice nad Rokytnou, Ledeč nad Sázavou a Pacov. Konkrétní místa konání přednášek budou zveřejněna v místním periodiku vybraných měst a na webových stránkách Kraje Vysočina. Vstup na přednášky je zdarma a účastníci si ještě odnesou stručný písemný zápis všech přednášek k domácímu zopakování.


První ročník Letní školy seniorů se uskutečnil v roce 2014 v rámci projektu Aktivní seniorská politika Vysočina – Dolní Rakousko, v následujících letech byl součástí projektu Na pomoc seniorům Kraje Vysočina a v současnosti už je plně v režii odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, pod záštitou náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka.


LŠS

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.6.2017 / 16.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze