Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Počítačovou klávesnici ovládají nejlépe studenti z gymnázia v Telči

Počítačovou klávesnici ovládají nejlépe studenti z gymnázia v Telči
Žáci telčského gymnázia posbírali ocenění v soutěži v ovládání počítačové klávesnice – Talenti I. ročníků, která se na konci minulého týdne uskutečnila v Jihlavě. Nejhbitější prsty měl student kvinty Jiří Kučera, který zvítězil nejen v hlavní soutěži, ale také v bodovaném tréninku a korektuře textu. V hodnocení týmů si studenti z Telče odvezli už šesté vítězství v řadě.
 

 
 

Letošního 16. ročníku soutěže Talenti I. ročníků se zúčastnilo 33 soutěžících z devíti škol z celé České republiky. První den se soutěžící utkali v bodovaném tréninku, který se skládal z 25 minutových opisů, a také v dobrovolné disciplíně – korektuře textu. V obou s přehledem vyhrál Jiří Kučera, třetí místo v korektuře patří studentce kvarty Anně Bártů.


Hlavní soutěž, která byla připravena na druhý den, ovládl opět Jiří Kučera, druhá byla Klára Doskočilová z kvarty a těsně pod stupni vítězů skončila studentka kvinty Adéla Přibylová. Soutěžící měli za úkol přepsat tři samostatně hodnocené desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 trestných bodů za neopravenou chybu. O vítězi rozhodl nejnižší počet trestných bodů ze všech tří opisů.


V soutěži družstev, do které se započítávají výsledky tří nejlepších členů z jednotlivých škol, tým Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč s velkým náskokem zvítězil. Týmové vítězství obhájili studenti telčského gymnázia už pošesté. 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2017 / 13.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze