Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina vyhlásil 10. ročník odborné soutěže Bezpečná nemocnice

Bezpečná nemocnice
Kraj Vysočina vyhlásí další ročník celostátní soutěž Bezpečná nemocnice. „Je cílena na poskytovatele zdravotních služeb akutní, následné i dlouhodobé péče, kteří mají sídlo na území naší republiky. Do soutěže jsou přijímány jak projekty již realizované, tak i projektové záměry,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Vyhlašovatelé soutěže rozhodli, že zastřešujícím tématem letošního ročníku pro soutěžící projekty i pro konferenci „Dny bezpečí“ bude téma „Bezpečí ve zdravotnictví – nekonečný příběh?"
 

 
 

Letošním ročníkem se vyhlašovatel chce zaměřit na otázku, kam se za 10 let posunula bezpečnost ve zdravotnictví, a proto je 10. ročník soutěže zaměřen na kritéria bezpečnosti z hlediska pacientů, zdravotnických pracovníků, další pohled může směřovat na výzvy v oblasti práva, lidských zdrojů nebo třeba v oblasti bezpečí prostředí. Tímto tématem chceme poskytovatele motivovat k předkládání konkrétních projektů zaměřených např. na řešení hygienických oblastí, dekubitů, MRSA, specifika klinických nebo ošetřovatelských procesů, kvalitu a bezbariérovost prostředí.

Kraj Vysočina, jako vyhlašovatel celostátní soutěže „Bezpečná nemocnice“, tak pokračuje v tradici vyhlášení hlavního tématu soutěže, které zohledňuje aktuální prioritu v oblasti bezpečí při poskytování zdravotních služeb. Termín podávání přihlášek do soutěže je 1. 7. – 31. 10. 2017.


Kritéria soutěže budou uveřejněna v tisku, na webových stránkách Kraje Vysočina a webových stránkách Spojené akreditační komise České republiky. Zaslané projekty budou předloženy hodnotící komisi, která určí jejich pořadí na základě bodového ohodnocení jednotlivých kritérií. 


Vítězné projekty budou odměněny cenou hejtmana Kraje Vysočina.

Společnost Johnson & Johnson, s. r. o., ocení projekty s nejvyšším hodnocením poroty na prvních šesti místech mimořádnou finanční cenou, a to ve výši 60 tisíc korun pro umístěného na 1. místě, 30 tisíc korun pro umístěného na 2. místě, 25 tisíc korun pro umístěného na 3. místě, 15 tisíc korun  pro umístěného na 4. místě a 10 tisíc korun pro umístěného na 5. a 6. místě. Finanční cena je určena na odborné vzdělávání vítězných projektových týmů.

Vyhlášení soutěže musí ještě schválit krajští zastupitelé.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2017 / 13.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze