Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině přibudou turistické informační kartičky s tzv. QR kódy

Na Vysočině přibudou turistické informační kartičky s tzv. QR kódy
Po celé Vysočině najdeme od roku 2015 turistické kartičky s tzv. QR kódy a NFC čipy, které návštěvníkům odhalují zajímavosti z místa, kde se právě nacházejí. Do letošního roku jich mohli turisté v našem regionu napočítat na dvě stě, letos přibudou další, například u Leteckého muzea Koněšín, Jihlavské šatlavy, Lurdské jeskyně v Radňovicích na Žďársku nebo u Telčského podzemí.
 

 
 

Kartičky přímo v terénu doplňují možnosti mobilní aplikace Turistický průvodce po Vysočině, který od druhé poloviny roku 2015 doporučuje stovky výletních cílů po celé Vysočině - přírodní i kulturně-historické krásy, ale i společensko-zábavní střediska.


„Pracujeme na tom, abychom do tohoto systému informačních karet zapojili další turistické objekty, ať už novinky, které vznikly nově, nebo cíle, které se do první vlny před dvěma lety nevešly," informuje ředitel příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že kartičku letos nově najdeme také na rozhledně Vodojem Kostelíček v Třebíči nebo v Geoparku Vysočina.


Zároveň se Vysočina Tourism rozhodla, že po dlouhé zimě a před začátkem letní turistické sezony zkontroluje a obnoví ztracené nebo poškozené kartičky, které odkazují ke stažení mobilní aplikace Turistický průvodce po Vysočině a propojují s turistickým portálem www.region-vysocina.cz. „Pokud kartu velikosti A6 u některé památky nebo zajímavého objektu návštěvníci objeví, můžou si za pomoci svého chytrého mobilního telefonu zdarma stáhnout aplikaci, následně si načíst informace související s daným místem a dozvědět se něco nového," vysvětluje Klára Čechová z Vysočina Tourism.


Do této doby turistické karty lákaly k návštěvě například Zámku Brtnice, rozhledny Karasín, rodného domu Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích, Štáflovy chalupy v Havlíčkově Brodě, vyhlídkové brány Matky Boží v Jihlavě, Stvořidel, hradu Lipnice nad Sázavou, Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov, Telče, židovské čtvrti v Třebíči nebo poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.


Více o aplikaci Turistický průvodce po Vysočině pod tímto odkazem.

 


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.6.2017 / 12.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze