Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Peloton Na kole dětem projel Vysočinou

cyklisti
Osmý ročník dobročinné cyklojízdy pod dohledem rekordmana Josefa Zimovčáka ve prospěch onkologicky nemocných dětí měl letos trasu dlouhou 1092 km. Ambasador pelotonu na předposlední zastávce, která byla u Jaderné elektrárny Dukovany, projel Jadernou elektrárnu Dukovany jejím střeženým prostorem, kolem chladicích věží a všech čtyřech reaktorových bloků. Cílem byly Rouchovany, kde cílovou páskou s celým pelotonem projel i náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 

 
 

Slavnostní prolog letos zavedl peloton do severních Čech. Josef Zimovčák odstartoval na historickém kole jedenáctidenní cyklojízdu 31. května v Ústí nad Labem. Celkem deset etap dnem za dnem vedlo cyklisty do cíle v  Rouchovanech, nedaleko Jaderné elektrárny Dukovany.  Peloton podpořili svou účastí další sportovci i známé osobnosti s cílem pomoci dobré věci. Na trase se již tradičně objevili například lékaři Pavel Pafko a Jan Pirk, spolujezdci byli také Petr a Gabriela Koukalovi a další. Za Kraj Vysočina hrdě odjel čtyři etapy náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal a připsal si tak na své konto 532 km.

Peloton jedoucí napříč pěti kraji mohl doplnit každý zájemce bez rozdílu věku či fyzické kondice. Celá trasa je každým rokem koncipována jako projížďka malebnou přírodou okolo mnoha zajímavých míst v naší republice. Na jednotlivých zastávkách navíc přítomné pomocníky čekal pestrý zábavný program. Tuto tradiční akci podpořil finančně i Kraj Vysočina.

 

Detail trasy všech etap a reportáže z nich jsou k dispozici na webu projektu nadačního fondu Josefa Zimovčáka,  www.nakoledetem.cz


Na kole dětem

Na kole dětem

Na kole dětemNa kole dětem

  • Z materiálů pořadatelů a společnosti ČEZ
  • foto: společnost ČEZ

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.6.2017 / 12.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze