Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Školy zdravého Kraje Vysočina propojí cyklistická štafeta Klimatour

Zítra startuje ekologická štafeta Klimatour
Týden před koncem školního roku bude částí Kraje Vysočina projíždět cyklistický peloton Klimatour. Trasa dlouhá přibližně 30 kilometrů spojí Urbanov, Starou Říši, Telč, Krahulčí a Mrákotín. Program akce a připravené workshopy jsou letos určeny především pro žáky základních a mateřských škol. Akce propaguje ekologicky čistou dopravu a zdravý životní styl. Pod hlavičkou Zdravého kraje ji Vysočina organizuje už šestým rokem.
 

 
 

Trasa cyklistické štafety Klimatour 2017

  • 20. června 2017 Urbanov – Stará Říše (zahájení cca v 7,30 hodin)
  • 21. června 2917 celodenní program nejprve pro žáky základních škol a odpoledne pak pro širokou veřejnosti v Panském dvoře, Telč (8:15 – 16:00 hodin)
  • 22. června 2017 Telč – Krahulčí – Mrákotín (zahájení v 8:00 hodin)

 

Klimatour je mezinárodní cyklistická štafeta, která byla na území Kraje Vysočina z Dolního Rakouska přenesena poprvé v roce 2012. „Peloton projíždějící krajinou spojuje jednotlivé obce a školy. Propaguje zdravý životní styl, ekologickou dopravu, myšlení šetrné k životnímu prostředí, vůli k zachování dobrého klimatu a také sousedskou sounáležitost,“ říká radní Martin Hyský.

Letošní akce Klimatour bude zahájena v Základní škole v Urbanově, kde bude symbolicky navázáno na loňský ročník. Peloton se štafetou bude pokračovat do Základní školy a Mateřské školy ve Staré Říši. Následující den proběhne celodenní program v interaktivním centru volnočasových aktivit a turistiky na Panském dvoře v Telči za účasti dvou základních škol i následně široké veřejnosti a tří největších technicko-hospodářských firem EKOKOM, ELEKTROWIN a FCC ČR, které si připravily mnoho soutěží a kvízů se zaměřením na ekologii, předcházení vzniku odpadu tříděním a následné využití vytříděných odpadů. Záchranná stanice Pavlov představí své svěřence – zachráněná zvířata, a krajští úředníci z oddělení lesního hospodářství aktivity lesní pedagogiky. Třetí den budou během programu předány štafety v Základní škole a mateřské škole Krahulčí a následně i v Základní škole a Mateřské škole v Mrákotíně, kde bude akce Klimatour 2017 ukončena. Pro děti je připraven workshop s řadou kvízů, her a soutěží s tematikou ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje, ovšem sami se do akce také zapojí: připraví si krátké vystoupení, kterým představí svou školu, obec nebo činnost, jíž se rádi věnují. Připraví rovněž symbolickou štafetu, kterou si mezi sebou školy předají.

Program Klimatour 2017 a workshopy s ekologickou tématikou realizuje ve spolupráci s Krajem Vysočina Spolek KUŠ občanské sdružení pro multikulturní a environmentální výchovu.

 

Akce je jednou z aktivit Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 a koná se pod záštitou Martina Hyského, politika Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.

 

  •  Jana Böhmová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.6.2017 / 9.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze