Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nejlepší cyklisté na Vysočině jsou z Osové Bítýšky

Nejlepší cyklisté na Vysočině jsou z Osové Bítýšky
Dětské dopravní hřiště v Humpolci se dnes zaplnilo cyklisty z vysočinských základních škol. Konalo se zde totiž krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, ve kterém nejlepší týmy z jednotlivých okresů bojovali nejen o hodnotné věcné ceny a finanční výhru, ale také o možnost reprezentovat Kraj Vysočina v celostátní soutěži v Táboře ve dnech 13. – 15. 6. 2017. „Dívka a chlapec z každé kategorie s nejmenším počtem nasbíraných trestných bodů si letos z Humpolce poprvé odvezou cenu v podobě nového jízdního kola,“ informovala Hana Strnadová, vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.
 

 
 

Dopravní soutěž je určena pro čtyřčlenná smíšená družstva, a to v kategorii mladších (10-12 let) a v kategorii starších žáků (13-16 let). Cílem soutěže je získat co nejméně trestných bodů z pěti soutěžních disciplín. Žáci musí prokázat své vědomosti v testu z pravidel provozu na pozemních komunikacích, zvládnout jízdu po dopravním hřišti pod bedlivým dohledem policistů, poradit si s překážkami při jízdě zručnosti a umět se správně zachovat v krizové situaci a rychle poskytnout první pomoc.


K Mladému cyklistovi patří ještě práce s mapou, kde je třeba najít co nejbezpečnější cestu mezi třemi body – cesta na mapě města nesmí být zbytečně dlouhá a i zde musí soutěžící dodržovat pravidla silničního provozu. Se všemi nástrahami soutěžního dne si nejlépe poradili oba týmy ze základní školy v Osové Bítýšce a po právu se za necelý týden podívají do jihočeského Tábora. „Na celostátním kole bychom rádi brali první místo. Musíme ještě zapracovat na mapě, naopak silní jsme v testech z pravidel a zdravovědě,“ shodli se hned po soutěži jednomyslně mladší i starší žáci z Osové Bítýšky.


Nové kolo si z Humpolce odvezla Lucie Šimková a Matěj Řezníček v kategorii mladších. Ve starší kategorii nasbírala nejméně trestných bodů Sára Filípková a Vojtěch Kotěra, a i jim patří zaslouženě nové kolo od Kraje Vysočina.


Výsledky krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů:

I. kategorie (mladší):

 

II. kategorie

 

1. ZŠ a MŠ Osová Bítýška

 

1. ZŠ a MŠ Osová Bítýška

 

2. ZŠ Světlá nad Sázavou, Komenského

 

2. ZŠ Světlá nad Sázavou, Lánecká

 

3. ZŠ a MŠ Lukavec

 

3. ZŠ a MŠ Černovice

 

4. ZŠ Jihlava, Havlíčkova

 

4. ZŠ a MŠ Jihlava, Nad Plovárnou

 

5. ZŠ Třebíč, Týnská

 

5. ZŠ a MŠ Domamil

 

 

Soutěžící s nejmenším počtem trestných bodů:

I. kategorie (mladší):

II. kategorie

Lucie Šimková

Sára Filípková

Matěj Řezníček

Vojtěch Kotěra

 


 

Nejlepší cyklisté na Vysočině jsou z Osové Bítýšky

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.6.2017 / 8.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze