Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O peníze na obědy pro potřebné děti letos požádalo čtyřicet škol

oběd
Kraj Vysočina se jako jeden ze čtyř krajů přihlásil o finanční podporu, které ministerstvo práce a sociálních věcí nabídlo na úhradu obědů pro děti, jejichž rodiny nejsou schopny z finančních důvodů hradit. „V Kraji Vysočina se podařilo i díky velké pomoci první čtyřicítky školských zařízení zajistit obědy pro 318 dětí. V prvním pololetí letošního školního roku dosáhla vyčerpaná dotace téměř 650 tisíc korun,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

„Už v začátku projektu jsme dostali první pozitivní informace. Děti mají výrazně lepší docházku, v některých případech se zlepšila jejich koncentrace při vyučování, což má jistě vliv na lepší prospěch, děti jsou aktivnější a lépe se sociálně začleňují do školního kolektivu,“ popisuje pozitivní zkušenosti náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk a dodává, že od podání žádosti Kraj Vysočina neodradila ani administrativa spojená s rozdělováním této pomoci. Jednou z podmínek získání obědů zdarma pro děti ve věku 3 – 15 let je,  že se v rozhodném období tří kalendářních měsíců nacházely v hmotné nouzi.

 

Ve školním roce 2016/2017 mohl  Kraj Vysočina v rámci stávajícího projektu dotovaného z evropských fondů rozdělit mezi školská zařízení na obědy pro potřebné děti zhruba čtyři milióny korun. Na základě pozitivních zkušeností se opět uchází o dotace ministerstva práce a sociálních věcí i pro školní rok 2017/2018, kde by měla být finanční podpora rozdělena již mezi 50 partnerů/škol, pomůže zhruba až 1045 dětem a kraj, v případě, že s projektem uspěje, rozdělí více než 5,9 miliónů korun.

 

EU obědy

  • Pavla Poulová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.6.2017 / 8.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze