Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Středoškoláci na Vysočině si sami postaví čtyři nové Zetory

Středoškoláci na Vysočině si sami postaví čtyři nové Zetory
Tradiční výrobce traktorů, společnost ZETOR bude od nového školního roku hlavním partnerem Kraje Vysočina v rámci projektu Postav si svůj traktor. Studenti čtyř vybraných krajských zemědělských škol pod dohledem mistrů odborného výcviku postaví z dodaných komponentů, podle skutečných konstrukčních plánů traktor. „Po obrovském úspěchu projektu Postav si své auto, kdy si týmy devíti technických škol postavily vlastní sportovní vozy, si teď zvedneme laťku o něco výš. Půjde o mimořádně náročný projekt, který ve výsledku překvapí originálním designem traktorů ZETOR PROXIMA ve verzi cabrio, tedy s odkrytou střechou,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina. Kraj Vysočina a společnost ZETOR spolupráci na výchově opravářů zemědělských strojů a mechaniků dnes ve Valči stvrdili podpisem memoranda o spolupráci.
 

 
 

Projekt Postav si svůj traktor má pomoci regulovat klesající zájem studentů o zemědělské obory na středních školách, prostřednictvím osvědčených aktivit pomoci s jejich větší popularizací a nabídnout školám další aktivitu, která studenty baví, zvyšuje prestiž oboru a upoutává pozornost odborné i laické veřejnosti. „Společnost ZETOR TRACTORS a.s. i naši autorizovaní prodejci se dlouhodobě potýkají s náborem kvalifikovaného personálu. Projekt Postav si svůj traktor míří na první a vysloveně klíčovou skupinu budoucích techniků, jimiž středoškolští studenti jsou. V rámci akce se budou moci seznámit s reálnými traktory a detailně při jejich stavbě poznat, jak fungují,“ objasňuje motivaci společnosti Jana Ragasová, ředitelka lidských zdrojů a všeobecné správy v ZETOR TRACTORS. Pro ZETOR je spolupráce s Krajem Vysočina na projektu tohoto typu novinkou. „Je to pro nás také výtečná příležitost představit mladým lidem, kdo a co všechno za značkou ZETOR stojí, dostat ji více do povědomí veřejnosti a případně i přilákat budoucí pracovníky. Z tohoto důvodu spolupracujeme na projektu s místním prodejcem firmou Moreau Agri Vysočina,“ doplnila Jana Ragasová.


Čtyři nové traktory pořídí Kraj Vysočina od společnosti ZETOR za 1,8 miliónu korun. Půjde o „stavebnice“ dílů a návodné konstrukční plány sériově vyráběného traktoru, který patří k nejžádanějším modelům v nabídce společnosti ZETOR. „Zatímco při sestavení traktoru budeme muset garantovat firmou stanovené postupy, o finální podobě – např. barvách karosérie a doplňků – bychom rádi nechali rozhodnout studenty. Tenhle postup se nám osvědčil už při předchozím projektu, kdy jsme repasovali starší typy Zetorů, a tak se připravili na novou výzvu,“ říká ředitel České zemědělské akademie v Humpolci Otakar Březina.


Dalším z osvědčených motivačních nástrojů, které mají přilákat a udržet žáky na technických, odborných i zemědělských oborech jsou motivační stipendia. „Po obrovském úspěchu projektu Postav si své auto, kdy si týmy devíti technických škol postavily vlastní sportovní vozy, si teď zvedneme laťku o něco výše. Půjde o mimořádně náročný projekt, který ve výsledku překvapí originálním designem v provedení cabrio,“ uvedla Jana Fialová. Kraj Vysočina připravuje v rámci projektu Postav si svůj traktor řadu doprovodných aktivit. Týmy konstruktérů budou svou práci na traktorech prezentovat na sociálních sítích, hotové modely by mohly na podzim příštího roku posloužit jako prostředky v soutěži jízdy zručnosti a v každém případě se na celý rok stanou maskoty technických zemědělských oborů na Vysočině.


Do projektu Postav si svůj traktor se zapojí:

Česká zemědělská akademie v Humpolci

Střední průmyslová škola Třebíč

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem

Střední odborná škola Nové Město na MoravěZetor

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 2.6.2017 / 2.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze