Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jak si vedou obce v polovině soutěže „My třídíme nejlépe 2017“

Jak si vedou obce v polovině soutěže „My třídíme nejlépe 2017“
Ve své polovině je soutěž obcí Vysočiny v množství vytříděného separovaného odpadu My třídíme nejlépe 2017. „Do soutěže jsou automaticky zařazeny všechny obce zapojené v systému EKO-KOM a jejich hodnocení probíhá na základě pravidelně předkládaných čtvrtletních výkazů,“ upřesňuje Martin Hyský, krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství. Současně s hlavní soutěží EKO-KOMU běží také doplňková soutěž ASEKOL a ELEKTROWIN ve sběru vysloužilých elektrospotřebičů.
 

 
 

V kategorii nejmenších obcí do 500 obyvatel zatím vede Bobrůvka, před Lány a Kožichovicemi. Mezi obcemi do 2 000 obyvatel patří prvenství Herálci, druhá je zatím Bobrová a třetí Obrataň. Velká Bíteš je v čele měst do 10 000 obyvatel před Polnou a Ždírcem nad Doubravou. V kategorii největších měst je první Velké Meziříčí následované Havlíčkovým Brodem a Jihlavou.


Hlavní soutěž posuzuje množství vytříděného odpadu, kvalitu sběrné sítě a efektivitu sběru. Podkladem pro hodnocení jsou data ze čtvrtletních výkazů zasílaných obcemi do společnosti EKO-KOM a.s. za období IV. 2016, I – III. 2017.

 

Vítězové hlavní soutěže získají od kraje finanční dary v celkové výši 540 tisíc korun. „Projekty kraje s kolektivními systémy jsou od začátku zaměřené na technickou podporu třídění a na environmentální osvětu. V rámci spolupráce vytváříme podmínky k rozvoji tříděného sběru na obcích, podporujeme zajištění dostatečné hustoty a kapacity sběrné sítě i aktivní účast obyvatel na třídění odpadů,“ informuje o hlavních cílech společného projektu krajský radní Martin Hyský.

 

Průběžné pořadí hlavní soutěže dle velikostních kategorií obcí:

počet obyvatel

do 500 obyv.

501 do 2 000 obyv.

2 001 do 10 000 obyv.

nad 10 000 obyvatel

1. místo

Bobrůvka

Herálec

Velká Bíteš

Velké Meziříčí

2. místo

Lány

Bobrová

Polná

Havlíčkův Brod

3. místo

Kožichovice

Obrataň

Ždírec nad Doubravou

Jihlava

 

Soutěž obcí realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a.s. Pravidla jednotlivých soutěží, výsledky předchozích ročníků a další informace naleznete na krajském portále Odpady Vysočiny na www.kr-vysocina.cz/my-tridime-nejlepe-2017/.

 

Má to smysl. Třiďte odpad!

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.6.2017 / 1.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze