Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Víkend otevřených zahrad na Hradě Kámen

Hrad Kámen
Čtvrtým rokem se zapojí Hrad Kámen k tradiční celoevropské akci známé pod názvem Víkend otevřených zahrad. „Ve dnech 10. a 11. června vždy od 11 a 14 hodin proběhnou komentované prohlídky více než hektarového parku, který je zapsán do seznamu nemovitých kulturních památek. Představen bude nejenom současný stav, ale též jeho historická podoba,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Na druhý červnový víkend jsou pro návštěvníky připraveny i další doprovodné aktivity v podobě vědomostního kvízu, malířské dílny a květinové výzdoby instalované v hradních interiérech. Navíc se v neděli uskuteční zábavně naučná akce Přeskoč, přelez, recykluj. Na nafukovací dráze o úctyhodných rozměrech téměř 12x3 metry si budou moci účastníci zazávodit, přičemž jim bude změřen čas potřebný na její zdolání. Na vystavených panelech bude představen proces recyklace, do které se aktivně budete moci zapojit, pokud s sebou přinesete a na místě odevzdáte vysloužilý spotřebič. Odměnou pro Vás bude drobný dárek a v případě odevzdání pěti baterií krabička ECOCHEESE.

 

Brány parku, který se pyšní širokým spektrem rostlin včetně vzrostlých památných stromů nebo okrasným jezírkem, budou po oba dva dny otevřeny dle běžné otevírací doby, a to od 10 do 17 hodin. Bohatý program, který slibuje nevšední zážitky, může být důvodem, proč vyrazit na Hrad Kámen právě o příštím víkendu. Návštěvníky, kteří se zúčastnili prohlídky hradu v předchozích letech a absolvují ji i letos, zajisté potěší nová výstava kočárků, kolébek a souvisejících doplňků a 35 let starý motocykl Jawa s nevšedním příběhem prvního Čecha, který na motorce objel Zemi. A k vidění jsou i další unikáty.


kámen

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.6.2017 / 1.6.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze