Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

S nejlepším traktorem z Merkuru letos vyhrál tým z Náměště nad Oslavou

Merkur
Dvacet týmů základních škol z celé Vysočiny dnes soutěžilo v třebíčském Alternátoru ve stavbě funkčního traktoru z Merkuru. Nejlépe si vedly děti z Náměště nad Oslavou před týmem z Myslibořic a z Třebíče. „Stejně jako v předchozích třech ročnících porota hodnotila nejen originální design postaveného modelu, o výsledcích rozhodly tentokrát především technické parametry modelů,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Soutěžním zadáním bylo postavit během tří hodin kolový traktor poháněný motorem v libovolném designu. Důležité body navíc, které ve výsledku rozhodly o letošním pořadí, mohly týmy získat za prezentaci týmu a dále ve třech technických disciplínách – průjezd slalomovou dráhou na čas, přeprava závaží a přemístění většího počtu kostek do vymezeného prostoru. „Práce s Merkurem ve svém důsledku u dětí podporuje manuální zručnost, trpělivost a tvořivé i technické myšlení. Rádi bychom v nich i prostřednictvím těchto soutěží vzbudili zájem o studium technických oborů, na kterých v současné době stojí regionální zaměstnanost,“ doplňuje Jana Fialová.

 

Výsledky IV. ročníku soutěže Stavíme z Merkuru 2017:

1. ZŠ Komenského, Náměšť nad Oslavou

2. ZŠ a MŠ Myslibořice

3. ZŠ Kap. Jaroše, Třebíč

 

Soutěž Stavíme z Merkuru je součástí aktivit Kraje Vysočina směřujících už pět let k podpoře technického vzdělávání. Soutěž se každoročně může konat díky štědré podpoře společnosti Bosch Diesel Jihlava.


Vítězný tým ZŠ Komenského, Náměšť nad Oslavou složený z vedoucího týmu Oldřicha Kose a dále žáků 8. - 9. ročníku Adama, Karolíny, Filipa a Tomáše. Odměnou pro letošní vítěze je iPad.

ZŠ Náměšť nad Oslavou

  • Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2017 / 31.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze