Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Do projektu ZUŠ OPEN se na Vysočině přihlásilo 15 uměleckých škol

Do projektu OPEN ZUŠ se na Vysočině přihlásilo 15 uměleckých škol
Operní pěvkyně Magdalena Kožená a generální ředitel České filharmonie David Mareček včera dopoledne v Bystřici nad Pernštejnem slavnostně zahájili první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open, do kterého se přihlásilo více než 350 škol z ČR, z toho 15 z Vysočiny.
 

 
 

„Představení práce základních uměleckých škol na open air akci je velice chvályhodné a moc bych projektu přál pokračování. Šanci veřejně vystoupit tak dostane další část z více než sedmi tisíc žáků, kteří na Vysočině studují hudební obory,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal, který se v Bystřici krajského zahájení happeningu osobně účastnil.

 

V Kraji Vysočina působí 24 základních uměleckých škol, až na jednu jsou všechny zřizovány obcemi nebo městy. Umělecké vzdělávání v nich dostává více než 11 tisíc žáků, z toho sedm tisíc na hudebních oborech. „Hudební obor je na všech regionálních zuškách tradiční, nabízí ho všechny školy, zájem ze strany rodičů je ale také o obory taneční, výtvarné a literárně-dramatické. Kraj Vysočina každoročně finančně podporuje částkou 900 tisíc korun pořizování nových hudebních nástrojů pro výuku i koncertní aktivity uměleckých škol, přispívá i na pořádání okresních a krajských soutěží a přehlídek,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která přijala pozvání na zahájení OPEN ZUŠ v Jihlavě.  
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2017 / 31.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies