Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Finští žáci na stáži ve Střední škole stavební v Jihlavě

Finští žáci na stáži ve Střední škole stavební v Jihlavě
Střední škola stavební Jihlava dlouhodobě spolupracuje s finskou školou ve městě Kangasala nedaleko od Tampere. "V této finské škole byli již několikrát na stáži naši učitelé i žáci oborů tesař a elektrikář. V loňském roce byli poprvé na stáži také finští žáci a učitelé u nás v našem středisku praktického vyučování v Heleníně. Pobyt se jim líbil, a proto projevili zájem o stáž i v letošním roce," uvedl ředitel stavební školy Pavel Toman.
 

 
 

Od 2. května do 26. května 2017 zajistila jihlavská stavební škola stáž pro šest finských žáků z různých oborů – instalatér, elektrikář a tesař. První týden pobytu doprovázeli žáky i dva finští učitelé, zbývající čas se o sebe již žáci museli postarat sami. V tomto je také podstatný rozdíl v přístupu ke stážím v jihlavské škole a ve finské škole. „Naši žáci a učitelé vyjíždějí na stáž do Finska na dva týdny, Finové upřednostňují déletrvající stáže, v tomto případě konkrétně téměř na celý měsíc,“ doplnil Pavel Toman.


Finští žáci jsou po dobu své stáže rozděleni do pracovních skupin společně s žáky z Jihlavy v souladu se svým oborovým zaměřením a věnují se jim místní učitelé odborného výcviku. V části svého programu si finští žáci rozšiřují své odborné dovednosti v dílnách v Heleníně, jsou však zapojeni i do realizace zakázek, které má stavební škola nasmlouvány v rámci produktivní činnosti. „Kromě odborné náplně stáže se finské žáky snažíme také seznámit s naším vzdělávacím systémem, s naší stavební školou a s kulturními a historickými památkami Jihlavy. Jeden víkend jsme s Finy vyrazili také mimo Jihlavu, konkrétně na hrad Roštejn a do Telče, ve středu 24.5.2017 jsme pro finské žáky zajistili exkurzi do firmy BÖHM - čalouněný nábytek v Jihlavě. Firmou žáky provedl obchodní ředitel Jaroslav Frantál, který svým výkladem finské žáky velice zaujal,“ uzavřel ředitel Toman. 

Finští žáci na stáži ve Střední škole stavební v Jihlavě

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2017 / 29.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze