Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nejvíce o regionálním zemědělství vědí žáci z Vladislavi a České Bělé

Nejvíce o regionálním zemědělství vědí žáci z Vladislavi a České Bělé
Jednou z aktivit aktuálního roku zemědělství a odborného vzdělávání Kraje Vysočina byla i dnes premiérově vyhodnocená soutěž Zemědělství na Vysočině. Nejlépe si s odborným testem poradili dvanáctiletí žáci Základní a Mateřské školy ve Vladislavi. „Přiměřeně obtížný test o 25 otázkách, který měl prověřit znalost přírodních věd a základy rostlinné i živočišné výroby, stihli nejrychlejší řešitelé zdolat za necelých osm minut,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

K plnému počtu 35 bodů se nejvíce přiblížila Lenka Mašterová ze Základní a mateřské školy ve Vladislavi, v jejím případě díky dosaženým bodům nebylo třeba zohlednit rychlost, ale i tak dosažený čas pod 10 minut je na velkou gratulaci. „Nejvíce zabrat mi dala zabrat témata o zvířatech, ale něco jsem jen zkusila uhádnout. Nemůžu vyloučit, že někdy v budoucnu budu v některém oboru v zemědělství pracovat,“ říká Lenka, žákyně 7. třídy. Ale i další otázky dělaly teenegerům vrásky. Nejčastěji se tipovalo označení varných typů brambor nebo druhy cukrů. Naopak bez problémů si děti poradily s názvy masa nebo zjednodušenou definicí fotosyntézy.

 

Výsledky prvního ročníku soutěže Změdělství na Vysočině pro 6. – 7. ročníky základních škol a víceletých gymnázií

1. Lenka Mašterová, ZŠ a MŠ Vladislav

2. Viktor Michalíček, ZŠ a MŠ Česká Bělá

3. Josef Nováček, ZŠ a MŠ Vladislav

 

Do prvního kola soutěže Zemědělství na Vysočině se přihlásilo 20 škol, ty do krajského kola vyslaly maximálně čtyři nejlepší školní řešitele. Dnes v Jihlavě „proti sobě“ usedlo 73 soutěžících. „Zájem o první ročník této speciální tematické soutěže nás překvapil, uznání mají děti za znalosti, které bychom v jejich věku v tak specifickém oboru vůbec nečekali,“ říká Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.


Odměnou pro prvních dvacet nejlepších řešitelů je pozvání Kraje Vysočina na interaktivní odborný dvoudenní výlet na Školní statek Humpolec a výzkumné pracoviště České zemědělské univerzity v Třeboni. Tři nejlepší navíc získali od Školního statku Humpolec balení regionálních potravin.

 

Kraj Vysočina děkuje partnerům soutěže: Školnímu statku Humpolec, společnosti Moravia Lacto, Zemědělskému svazu a Zemědělské a. s. Krucemburk.

 


 

Nejvíce o regionálním zemědělství vědí žáci z Vladislavi a České Bělé

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.5.2017 / 26.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies