Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zemědělské vzdělávání k Vysočině patří

Zemědělské vzdělávání k Vysočině patří
Školní statek Humpolec patří na špici krajského zemědělského vzdělávání. Na Vysočině jediné specializované pracoviště pro praxi studentů zemědělských oborů v rámci svého pracovního programu navštívil radní pro oblast zemědělství a životního prostředí Martin Hyský. Společně s Janem Máchou, ředitelem školního statku a Otakarem Březinou, ředitelem České zemědělské akademie v Humpolci, diskutovali témata rozvoje zemědělství a vzdělávání v tomto oboru.
 

 
 

„Vysočina jako venkovský a zemědělský region musí disponovat kvalitním zázemím pro výuku zemědělských oborů, kde můžeme děti naučit, že zemědělská výroba už není jen o těžké manuální práci, ale že jde o fungující odvětví národního hospodářství, které se neobejde bez nejmodernější techniky a šetrné péče o životní prostředí. Jsem přesvědčen, že dlouhodobá krajská a nejlépe i státní podpora vzdělávání v zemědělských oborech spojených s technickým vzděláváním i s ochranou životního prostředí je cesta správným směrem,“ zhodnotil aktivity týmu pracovníků školního statku i akademie Martin Hyský, radní pro oblast zemědělství a životního prostředí.

 

V rámci půldenního programu Martin Hyský navštívil všechny provozy statku, včetně odloučených pracovišť. Specifická je pro školní statek i navazující výroba, kdy statek provozuje vlastní jatka s přidruženou výrobou kvalitních uzenin. Díky podpoře kraje má statek k dispozici jeden z nejmodernějších kravínů v regionu, vystavělo se i nové ustájení koní. Statek i školu každoročně opouští přibližně 150 studentů, kteří kromě tradičních zemědělských oborů maturují i v chovatelských oborech zaměřených na chov koní, nebo kynologii. Zájem roste i o obory soustřeďující se na ekologické zemědělství, či drobnochovy.

 


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2017 / 25.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze