Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropský týden udržitelného rozvoje na Vysočině

Evropský týden udržitelného rozvoje na Vysočině
Ve dnech 30. května až 5. června 2017 se Česká republika už potřetí zapojí do Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR). Cílem projektu je šířit myšlenku udržitelného rozvoje a propagovat iniciativy, které ho podporují. „Do projektu se každoročně zapojují země z celé Evropy a pořádají tisíce tematických akcí, jako jsou výstavy, konference, semináře, workshopy, filmová promítání, komunitní akce nebo dny otevřených dveří,“ uvádí Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21.
 

 
 

V rámci letošního programu proběhne v Kraji Vysočina akce Cesta za čistým vzduchem, která je zároveň součástí Světového dne bez tabáku v Jihlavě, a výstava „Mámo, táto – pojďme bydlet zdravě!“ v Havlíčkově Brodě.


V roce 2016 se do ETUR, koordinovaného Evropskou sítí pro udržitelný rozvoj, zapojilo 38 evropských zemí, ve kterých se uskutečnilo celkem 4211 akcí. V České republice proběhlo 58 akcí a i tentokrát se Česko zařadilo mezi země s nejvyšším počtem zapojených akcí.

 

Více informací o Evropském týdnu udržitelného rozvoje a pozvánky na jednotlivé akce naleznete na http://www.tydenudrzitelnosti.cz/. Zájemci mohou svou aktivitu zaregistrovat a zpropagovat na uvedených webových stránkách. Základním kritériem je, že téma akce musí souviset s trvale udržitelným rozvojem a zároveň musí vycházet ze 17 cílů udržitelného rozvoje.


ZK

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2017 / 25.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze