Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek se setkal s britskou velvyslankyní Jan Thompson

Hejtman Jiří Běhounek se setkal s britskou velvyslankyní Jan Thompson
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se dnes krátce v sídle kraje v Jihlavě setkal s britskou velvyslankyní Jan Thompson. Ta se vedle turistického ruchu na Vysočině a možností spolupráce v této oblasti zajímala také o připravovanou dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany, podporu technického vzdělávání nebo kulturní dění v regionu. Na začátek společného setkání vyjádřil hejtman Běhounek účast, solidaritu a podporu obyvatelům Spojeného království v souvislosti s pondělním teroristickým útokem v Manchesteru.
 

 
 

„S paní velvyslankyní jsme se shodli, že ani odchod Velké Británie z Evropské unie nenaruší dosavadní přátelské vztahy a nadále budeme hledat možnosti vzájemné spolupráce ať už v oblasti cestovního ruchu, kultury nebo obchodu,“ uvedl po setkání hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který velvyslankyni Jan Thompson adresoval pozvání na Vysočinu na podzimní Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě.


Její Excelence Jan Thompson OBE, britská velvyslankyně v České republice – životopis


Paní Jan Thompson nastoupila na britské Ministerstvo zahraničních věcí v roce 1990. Předtím dva roky pracovala v televizní stanici BBC.

Její zahraniční působení zahrnuje mise v Německu (1992 – 1994) nebo v Radě bezpečnosti OSN v New Yorku (1997 – 2000). V době válečného konfliktu na Balkáně vedla oddělení odpovědné za tuto problematiku. V letech 2002 – 2005 stanula v čele britského monitorovacího týmu v Afghánistánu. Po záplavách tsunami v Asii odjela Jan Thompson do Thajska, kde pomáhala Britům v postižených oblastech. Byla rovněž vyjednavačkou Velké Británie v oblasti změny klimatu. V roce 2011 vedla speciální sekci, která na ministerstvu zahraničí vznikla v době konfliktu v Libyi.

Velvyslankyní Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice je od roku 2013.

Velvyslankyně reprezentuje Její Veličenstvo královnu a vládu Spojeného království.

Jan Thompson je svobodná, ráda chodí po horách (zdolala Kilimandžáro a podívala se i do základního tábora Mount Everestu), další její zálibou je divadlo (sama hraje) a je i velkou sportovní fanynkou. V současné době se věnuje studiu češtiny.

Jan Thompson je důstojnice Řádu britského impéria (OBE).


 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.5.2017 / 23.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze