Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Čínské ženy se zajímaly o rodinnou a seniorskou politiku Kraje Vysočina

Čínské ženy se zajímaly o rodinnou a seniorskou politiku Kraje Vysočina
V tomto týdnu navštívila Českou republiku delegace čínských žen. Návštěva Všečínské federace žen v čele s její místopředsedkyní Tan Lin odstartovala včera na Vysočině. Stalo se tak ve spolupráci s Českým svazem žen. Delegaci doprovázeli členky ženské organizace, zástupci Krajského úřadu Kraje Vysočina a také náměstek ministra pro lidská práva a legislativu a bývalý krajský radní Petr Krčál. „Řešili jsme rodinnou politiku, otázku rovných příležitostí, péči o staré a nemocné lidi. Populace stárne nejen u nás, ale také v Číně. Stejně tak se obě země potýkají s nízkou porodností,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Věra Švarcová.
 

 
 

Program včerejšího dne zahrnoval zastávku v Havlíčkově Brodě. Zde delegace navštívila krajské středisko Českého svazu žen, poté byla na havlíčkobrodské radnici. Došlo také na prohlídku Family Pointu, který v Havlíčkově Brodě úspěšně funguje od roku 2013. Na provoz místa přátelskému rodině přispívá jak město, tak Kraj Vysočina. Odpoledne pak delegace zavítala do Domova Ždírec, kde se seznámila s péčí o staré a nemocné lidi. „Evropský sociální systém a jeho pojetí je pro nás inspirací. Na druhou stranu příliš rozdílů mezi naším a vaším přístupem nenajdeme. Čínský sociální systém rovněž zohledňuje péči o rodinu a starší generaci,“ poznamenala místopředsedkyně Všečínské federace žen Tan Lin.


Všečínská federace žen sdružuje více jak 6,7 milionu členek. Reprezentuje a chrání zájmy žen a podporuje rovnost mezi muži a ženami.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.5.2017 / 23.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze