Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Energetici ze sedmi zemí Evropy diskutovali aktuální témata v oblasti energetického managementu na konferenci v Jihlavě

V pondělí 22. května 2017 proběhla pod záštitou Pavla Pacala, náměstka hejtmana pro regionální rozvoj a územní plánování, na Krajském úřadě Kraje Vysočina mezinárodní konference projektu Together, v rámci které měli možnost odborníci z Itálie, Chorvatska, Slovinska, Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky diskutovat aktuální témata v oblasti energetického managementu.
 

 
 

Mezi aktivity projektu, které probíhají a budou dokončeny do roku 2019 v Kraji Vysočina pod vedením Energetické agentury Vysočina, která je partnerem projektu, patří především:

 

  1. Provedení analýzy výskytu tepelných mostů a případných tepelných ztrát 10 budov v majetku kraje, kde jsou zasídleny střední školy (měření termokamerou), analýza využití budov (profil budovy, uživatelé budovy, provoz budovy).

  2. Navržení vhodných řešení pro instalaci smart technologií a zavedení energetického managementu s tím souvisejícím. Realizace navržených opatření, spolupráce se zástupci vedení školy na konkrétních aktivitách samotné realizace, organizace školení pro obsluhu a další zainteresované osoby. Spuštění monitorovacího systému.

 

„Přínosy projektu pro Kraj Vysočina spatřuji především k přípravě návrhů opatření ke snížení spotřeb a k možnému zavedení nových „smart“ technologií na majetku kraje. Rovněž práce na technologiích pro automatické odečty spotřeb energií místo ručních odečtů lze považovat za vhodné a v případě dobrých výstupů tohoto pilotu budeme moci využít nové zkušenosti v rámci energetického managementu k rozšíření na další majetek kraje,“ uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a územní plánováni.  

 

Projekt je realizován v rámci programu INTERREG CENTRAL EUROPE 2014 – 2020 a je realizován v letech 2016 – 2019.  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.5.2017 / 22.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze